×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
31. augusts, 2013
Drukāt

ASV Baltijas valstīm sola paplašināt sadarbību ekonomikas un drošības jautājumos

Valsts prezidenta kancelejaValsts prezidenta kanceleja

Vašingtonā Baltijas valstu prezidentiem tiekoties ar ASV prezidentu Baraku Obamu, apliecināts, ka ASV apņemas turpināt un paplašināt sadarbību Baltijas reģionā ekonomikas un drošības jautājumos, tādējādi risinot globālos izaicinājumus.

 

Prezidenta preses dienestā informēja, kopīgajā ASV, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas prezidentu paziņojumā teikts, ka gatavojoties nākotnes izaicinājumiem ir apziņa, ka ASV sadarbībai ar Baltijas valstīm, Baltijas valstu savstarpējai sadarbībai ar citiem reģionālajiem partneriem, piemēram, Ziemeļvalstīm, kā arī sadarbības centieniem transatlantiskajos un starptautiskajos forumos būs izšķiroša nozīme kopīgo panākumu nodrošināšanā.

ASV vēlreiz apstiprināja savu atbalstu sarunām par Transatlantisku tirdzniecības un investīciju partnerību kā šīs paaudzes iespēju paplašināt spēcīgas kultūras un ekonomiskās sadarbības saites starp Eiropu un ASV. Tas ļaus izveidot augstas kvalitātes visaptverošu līgumu, kas stiprinās globālo tirdzniecības sistēmu, bet arī veicinās konkurētspēju un izaugsmi, palielinot to daudzo miljonu darbavietu skaitu, kas jau pastāv transatlantiskās tirdzniecības un investīciju rezultātā, tajā skaitā Baltijas valstīs un ASV.

Tāpat ASV apzinās, ka droša un diversificēta energoresursu piegāde ir būtisks elements ekonomiskajā izaugsmē, tāpēc tiek pausta apņemšanās stiprināt Baltijas reģiona enerģētikas drošību.

“Mēs apzināmies Eiropas Savienības Trešās enerģētikas paketes ieviešanas nozīmi un nepieciešamību attīstīt projektus, kas iekļauti Baltijas enerģijas tirgu starpsavienojumu plānā. Tas dažādotu enerģijas avotus, attīstītu caurskatāmību enerģijas tirgos un nodrošinātu ilgstošu ekonomisko izaugsmi visā reģionā. ASV stingri atbalsta Baltijas valstu centienus attīstīt pašmāju energoresursus un videi draudzīgus enerģijas risinājumus, tajā skaitā energoefektivitāti, lai sasniegtu mūsu kopīgos mērķus – stiprinātu enerģētikas drošību, risinātu klimata pārmaiņu jautājumus un veicinātu kodolenerģijas drošību,” teikts paziņojumā.

Apzinoties priekšrocības un riskus, kas saistīti ar pieaugošo atkarību no informācijas tehnoloģijām un kibertelpas, tikšot pievērsta lielāka uzmanība kiberdrošības jautājumu risināšanā reģionālā un globālā līmenī. Līdz ar to ASV solījusi turpināt sadarbību kibernoziegumu lietu ierosināšanā un izmeklēšanā, tādējādi veicinot kopīgo vīziju par interneta brīvību, sadarbojoties ar citām valstīm, starptautiskām organizācijām, pilsonisko sabiedrību un privāto sektoru.

“Mūsu centienu pamatā ir kopīgs mērķis – atvērts, sadarbspējīgs, drošs un uzticams internets, kas pasargā privātumu un pilsoniskās tiesības, nodrošina brīvu informācijas un ideju plūsmu, kā arī veicina inovācijas, kas ir būtiskas modernajām ekonomikām,” teikts paziņojumā.

Tāpat paziņojumā uzsvērts, ka ASV un Eiropas drošība nav nodalāma. Kā apliecināts ASV – Baltijas hartā un pamatojoties uz partnerību NATO ietvaros, ASV ir dziļa un pastāvīga interese par Igaunijas, Latvijas un Lietuvas neatkarību, suverenitāti, teritoriālo integritāti un drošību.

“Baltijas valstis veica ievērojamu ieguldījumu NATO misijās Afganistānā un citur pasaulē. Mēs esam apņēmušies saglabāt un paplašināt alianses spējas kolektīvās aizsardzības, kopīgās drošības un krīžu vadības jomās Eiropā un aiz tās robežām. Apzinoties praktiskās sadarbības nozīmi, mēs strādāsim kopā, lai nodrošinātu efektivitāti un pēc iespējas labāk izmantotu mūsu ierobežotos resursus. Mēs darbosimies saskaņoti NATO ietvaros, lai definētu prioritātes, kā arī nodrošinātu militāro apmācību un vingrinājumu iespējas, vienlaikus īstenojot reģionālu sadarbību kopīgu iepirkumu un citu drošības projektu īstenošanā tad, kad tas ir savstarpēji izdevīgi,” teikts paziņojumā.

{gallery id=”2083″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+