Sports
Basketbols

ASV basketbolisti nozog brilles Ķīnā, Tramps lūdz palīdzību Dzijņpinam0

BEIJING, CHINA – NOVEMBER 9, 2017: US President Donald Trump (L) and China’s President Xi Jinping shake hands at a press conference following their meeting at the Great Hall of the People in Beijing. Artyom Ivanov/TASS

ASV prezidents Donalds Tramps, viesojoties Pekinā, lūdzis Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu palīdzēt atrisināt aizturēto amerikāņu basketbolistu lietu, pirmdien ziņo laikraksts “The Washington Post”.

Trīs Kalifornijas Universitātes basketbolisti no Losandželosas – Liandželo Bols, Koudijs Railijs un Džeilens Hils – pagājušajā nedēļā tika aizturēti Handžou par saulesbriļļu zādzību no “Louis Vuitton” veikala.

ESPN ziņo, ka varasiestāžu rīcībā ir veikala videonovērošanas kameru ieraksti, kuros redzama zādzība.

Spēlētāji sestdien nepiedalījās komandas mačā ar Džordžijas Tehnoloģiju institūta komandu Šanhajā un neatgriezās ASV kopā ar savu komandu.

Pēc Trampa lūguma Sji solīja izskatīt šo jautājumu un garantēt, ka amerikāņu basketbolistu lieta tiks risināta taisnīgi un ātri, medijiem atklāja kāda ASV amatpersona.

Baltā nama preses sekretāre Sāra Hakabija Sandersa apstiprināja, ka Tramps pieminējis basketbolistu lietu sarunās ar Sji.

ASV Valsts departaments parasti uzņemas iniciatīvu lietās, kur ASV pilsoņi aizturēti ārvalstīs, un ASV vēstniecība Pekinā ir informēta par situāciju, ziņo amatpersonas.

LA.lv