×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. augusts, 2013
Drukāt

ASV bažījas par Izraēlas spiegiem

Foto - AFPFoto - AFP

ASV atsakās atbrīvot Izraēlas labā spiegojušu amerikāni, jo tai ir aizdomas, ka Telaviva slēpusi citus spiegus Savienotajās Valstīs, sacīja bijušais Izraēlas vēstnieks Vašingtonā Itamars Rabinovičs.

Vašingtona nav ticējusi, ka Džonatans Polards, kurš patlaban izcieš cietumsodu par slepenu ASV dokumentu nodošanu Izraēlai, darbojies viens, runājot Izraēlas sabiedriskajā radio, sacīja bijušais vēstnieks. “Amerikāņiem ir aizdomas, ka Džonatans Polards nebija viens, ka ir vēl citi Polardi un ka Izraēla, saviem solījumiem par spīti, nav atklājusi visas savas kārtis,” skaidroja Rabinovičs. “Viņi sodīja Izraēlu, vēršoties pret Polardu, un pauda savu neapmierinātību vairāk nekā ar Izraēlu, nekā Polardu.” Vaicāts, vai varētu būt, ka Izraēlai ASV ir vēl arī citi spiegi, bijušais vēstnieks sacīja – “baidos, ka jā”. Savukārt uz jautājumu, vai Izraēla saistībā ar “Polarda afēru” atzinusies visā, Rabinovičs atbildēja: “Cik es zinu, Izraēla visu nav pateikusi.”

Polards – bijušais Savienoto Valstu karaflotes analītiķis – ir ASV dzimis ebrejs. Viņam, jau atrodoties cietumā, 1995. gadā piešķirta arī Izraēlas pilsonība. Viņa arests izraisīja krīzi Vašingtonas un Telavivas attiecībās, un saspīlējums tika kliedēts vienīgi tad, kad Izraēla apsolījās pārtraukt spiegošanu ASV. Tomēr izraēlieši arī norāda, ka Polarda spriedums ir skarbs, ņemot vērā, ka viņš nodevis informāciju ASV sabiedrotajai.

1987. gadā Polardam tika piespriests mūža ieslodzījums, jo viņš laika posmā no 1984. gada maija līdz 1985. gada novembrim nodevis Izraēlai slepenus ASV aizsardzības dokumentus. Teju 70 tūkstoši izraēliešu, arī pazīstami inteliģences pārstāvji, parakstījuši lūgumrakstu Izraēlas prezidentam Šimonam Peresam, lai viņš izmanto savu šīs nedēļas ASV vizīti centieniem panākt Polarda atbrīvošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+