×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. novembris, 2015
Drukāt

ASV brīdina ceļotājus uzmanīties visā pasaulē

Ilustratīvs attēls. Foto - AFP/LETAIlustratīvs attēls. Foto - AFP/LETA

ASV pirmdien izdeva brīdinājumu tās pilsoņiem uzmanīties visā pasaulē, brīdinot par paaugstinātiem terorisma draudiem pēc uzbrukumiem Parīzē.

ASV ir paaugstināts trauksmes līmenis pēc uzbrukumiem, kuros tika nogalināti 130 cilvēki.

“Pašreizējā informācija liecina, ka “Islāma valsts”, “Al Qaeda”, “Boko Haram” un citas teroristu grupas turpina plānot teroristiskus uzbrukumus daudzos reģionos,” teikts ASV Valsts departamenta paziņojumā ceļotājiem. “ASV pilsoņiem sabiedriskās vietās vai izmantojot transportu jāizrāda modrība un jābūt īpaši uzmanīgiem svētku sezonā.”

Atsaucoties uz nesenajiem uzbrukumiem Dānijā, Francijā, Mali, Nigērijā un Turcijā, Valsts departaments arī brīdina par atsevišķu indivīdu uzbrukumu briesmām, kuri nav saistīti ar kādu teroristu grupējumu, taču no tiem iedvesmojušies.

Brīdinājums ir spēkā līdz 24.februārim un tajā norādīts, ka “teroristu uzbrukumu iespējamība turpinās pastāvēt, jo “Islāma valsts” locekļi atgriežas no Sīrijas un Irākas. Ekstrēmisti ir uzbrukuši lieliem sporta pasākumiem, teātriem, tirgiem un aviācijai”.

Valsts departaments bieži izdod brīdinājums par atsevišķām valstīm, taču šis ir rets brīdinājums ceļotājiem par visu pasauli.

Jauni “uzbrukumi var ietvert ļoti dažādas taktikas, konvencionālo un nekonvencionālo ieroču pielietošanu un vērsties gan pret oficiālām, gan privātām interesēm”, brīdina Valsts departaments.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+