Pasaulē
Eiropa

ASV brīdina par iespējamiem terorisma draudiem Eiropā Ziemassvētku laikā 16

Foto Reuters/Scanpix/LETA

ASV ceturtdien atjaunināja savu padomu amerikāņu ceļotājiem uz Eiropu, brīdinot par pieaugušiem terorisma draudiem Ziemassvētku un Jaungada brīvdienu sezonā.

Vašingtona jau ilgu laiku ir brīdinājusi ASV pilsoņus uzmanīties no ekstrēmistu uzbrukumiem Eiropas pilsētās, un pēdējos gados ir skaidri brīdinājusi par šādām briesmām svētku pasākumos.

“Pagājušajā gadā uzbrukumi ar lieliem cilvēku upuriem notika Ziemassvētku tirdziņā Berlīnē, Vācijā, un naktsklubā Stambulā, Turcijā, Vecgada vakarā,” ir atzīmēts jaunākajā brīdinājumā.

Pērn džihādistu terorists ar kravas mašīnu ietriecās Ziemassvētku tirdziņa apmeklētājos Berlīnē, nogalinot 12 cilvēkus, savukārt Vecgada vakara teroraktā Stambulā tika nogalināti 39 cilvēki.

ASV Valsts departaments brīdināja, ka jaunākie uzbrukumi Francijā, Krievijā, Lielbritānijā, Somijā, Spānijā un Zviedrijā parāda to, ka gan teroristu tīkls “Al Qaeda”, gan grupējums “Islāma valsts” vēl arvien ir aktīvi un spējīgi sarīkot teroraktus.

“Kamēr vietējās valdības turpina pretterorisma operācijas, [Valsts] departaments turpina bažīties par jaunu teroraktu iespējamību,” teikts tā paziņojumā.

“ASV pilsoņiem vienmēr jābūt modriem attiecībā uz iespēju, ka teroristiem simpatizējošie vai radikalizējušies ekstrēmisti var sarīkot uzbrukumus bez nekāda vai gandrīz nekāda brīdinājuma,” brīdināja Valsts departaments.

LA.lv