×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
17. novembris, 2017
Drukāt

ASV brīdina par iespējamiem terorisma draudiem Eiropā Ziemassvētku laikā (4)

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

ASV ceturtdien atjaunināja savu padomu amerikāņu ceļotājiem uz Eiropu, brīdinot par pieaugušiem terorisma draudiem Ziemassvētku un Jaungada brīvdienu sezonā.

Vašingtona jau ilgu laiku ir brīdinājusi ASV pilsoņus uzmanīties no ekstrēmistu uzbrukumiem Eiropas pilsētās, un pēdējos gados ir skaidri brīdinājusi par šādām briesmām svētku pasākumos.

“Pagājušajā gadā uzbrukumi ar lieliem cilvēku upuriem notika Ziemassvētku tirdziņā Berlīnē, Vācijā, un naktsklubā Stambulā, Turcijā, Vecgada vakarā,” ir atzīmēts jaunākajā brīdinājumā.

Pērn džihādistu terorists ar kravas mašīnu ietriecās Ziemassvētku tirdziņa apmeklētājos Berlīnē, nogalinot 12 cilvēkus, savukārt Vecgada vakara teroraktā Stambulā tika nogalināti 39 cilvēki.

ASV Valsts departaments brīdināja, ka jaunākie uzbrukumi Francijā, Krievijā, Lielbritānijā, Somijā, Spānijā un Zviedrijā parāda to, ka gan teroristu tīkls “Al Qaeda”, gan grupējums “Islāma valsts” vēl arvien ir aktīvi un spējīgi sarīkot teroraktus.

“Kamēr vietējās valdības turpina pretterorisma operācijas, [Valsts] departaments turpina bažīties par jaunu teroraktu iespējamību,” teikts tā paziņojumā.

“ASV pilsoņiem vienmēr jābūt modriem attiecībā uz iespēju, ka teroristiem simpatizējošie vai radikalizējušies ekstrēmisti var sarīkot uzbrukumus bez nekāda vai gandrīz nekāda brīdinājuma,” brīdināja Valsts departaments.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Satikušies divi mudaki, kas visu zina vislabāk…

  2. . To Mudah.Jums ir taisniba

  3. . To Mudah,Jus spriezat loti logiski,izejot no ta,kas lidz sim ir piedzivots,terorisma zina.Terorisma organizetaji ir jamekle Pentagona un CIA vadiba.

  4. Ja jau brīdina tad paši ar uztaisīs.

Draugiem Facebook Twitter Google+