×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2012
Drukāt

ASV cer paplašināt tirdzniecības attiecības ar Latviju

Foto-LETAFoto-LETA

Amerikas Savienotās Valstis (ASV) ir ieinteresētas paplašināt tirdzniecības attiecības ar Latviju, šādu viedokli pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) pauda ASV kongresmeņu delegācijas pārstāvji.

Kā pastāstīja Dombrovskis, tikšanās laikā pārrunāta virkne jautājumu, kas skar Latvijas un ASV ekonomisko sadarbību un investīciju piesaistes iespējas. Tāpat pārrunāti arī vairāki specifiski jautājumi, kas skar Latvijas produktu iepirkumus ASV vajadzībām, jautājumi par sadarbību NATO, jautājumi par Ziemeļu distribūcijas tīklu un tālāko sadarbību misijā Afganistānā. Tāpat ASV kongresmeņi interesējās par ekonomisko situāciju eirozonā un par attiecībām ar Krieviju.

Runājot par tirdzniecības veicināšanu un ASV investīciju piesaisti Latvijā, kā arī Latvijas preču iepirkumiem Ziemeļu distribūcijas tīkla vajadzībām, Ministru prezidents akcentēja, ka jau patlaban tiek strādāts, lai panāktu, ka šie iepirkumi tiktu veikti plašāk, un tikšanās laikā arī kongresmeņu uzmanība tika vērsta uz šo jautājumu un iespējamo atbalstu, ja tas būs nepieciešams.

Delegācijas vadītājs, republikāņu pārstāvis Dans Bērtons izteica pateicību premjeram par viesmīlīgo uzņemšanu. Viņš sacīja, ka Latvija ir bijusi ASV nozīmīgs sabiedrotais gan ekonomikas jomā, gan militārajā jomā. Viņš cer, ka attiecības ar Latviju arī turpmāk saglabāsies tikpat labas, un tiks vēl vairāk stiprināta līdzšinējā sadarbība. Tāpat viņš sacīja, ka ASV būtu ieinteresēta paplašināt tirdzniecības attiecības ar Latviju, un izteica pārliecību, ka biznesa delegācija, kas rīt viesosies Latvijā, noteikti būs ļoti ieinteresēta šajos jautājumos. Tāpat viņš sacīja, ka atgriežoties ASV, aicinās arī citus kolēģus apmeklēt Latviju.

Arī demokrātu pārstāvis kongresmenis Gregorijs Mīkss, izteica pateicību par uzņemšanu, un sacīja, ka ASV ir ieinteresēta turpināt un stiprināt valstu sadarbību.

ASV delegācijas vizīte Latvijā ir daļa no plašākas delegācijas vizītes, kuras laikā kongresmeņi apmeklēs Kazahstānu, Kirgizstānu, Tadžikistānu, Uzbekistānu un Spāniju.

Vizītes laikā Latvijā delegācijas pārstāvji vēl apskatīs arī Rīgas ostu, kā arī piedalīsies holokausta atceres gājienā “Dzīvo gājiens”.

Kā informē ASV vēstniecība Latvijā, Bērtons pārstāv piekto Kongresa reģionu Indiānā un pilda priekšsēdētāja pienākumus Kongresa Valdības uzraudzības un reformas komitejā. Tāpat viņš ir Kongresa Ārlietu komitejas loceklis, kā arī Eiropas un Eirāzijas apakškomitejas priekšsēdētājs. Bērtona vadītā apakškomiteja pārrauga galvenos ASV ārpolitikas aspektus Eiropā. Tās pārziņā ir jautājumi, kuri ietekmē politiskās attiecības starp ASV un Eiropu, likumdošana, kas nosaka palīdzību ārvalstu reģioniem, kā arī ar Apvienoto Nāciju Organizāciju saistīto jautājumu pārraudzīšana.

Savukārt Gregorijs Mīkss ir vecākais demokrātu pārstāvis Eiropas un Eirāzijas apakškomitejā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+