×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. novembris, 2012
Drukāt

ASV: Cīņa pret “Al Qaeda” Afganistānā var ilgt gadiem

Foto - AFPFoto - AFP

Cīņa pret starptautisko teroristisko organizāciju “Al Qaeda” Afganistānā var ilgt vēl vairākus gadus, paziņojis ASV aizsardzības ministrs Leons Paneta.

Paneta ar šādiem komentāriem nācis klajā laikā, kad ASV apsver, cik lielu militāro kontinentu paturēt Afganistānā pēc NATO misijas beigām 2014. gadā. Pašreiz Afganistānā dislocēti aptuveni 66 000 amerikāņu karavīru, bet pēc 2014. gada varētu palikt aptuveni 10 tūkstoši. Gaidāms, ka ASV prezidents Baraks Obama lēmumu šajā jautājumā varētu pieņemt tuvāko nedēļu laikā, lai gan konkrēts datums nav noteikts. Runājot par pretterorisma misijas apmēriem pēc 2014. gada, Paneta neminēja nedz “Al Qaeda” sabiedrotos, nedz talibus.

Paneta norādīja, ka cīņa pret “Al Qaeda” kodolu būs pretterorisma centienu pamata uzdevums, lai nepieļautu, ka “Al Qaeda” atkal padara Afganistānu par drošu patvēruma vietu teroristiem. “Lai gan mums nepārprotami ir bijusi ietekme uz “Al Qaeda” klātbūtni Afganistānā, fakts ir, ka viņi turpina uzrasties,” atzīmēja Paneta, piebilstot, ka izlūkošanas informācija liecina par “Al Qaeda” centieniem atrast iespējas savas ietekmes stiprināšanai Afganistānā.

Kādas ASV Aizsardzības ministrijas amatpersonas aplēses liecina, ka pašreiz Afganistānā ir aptuveni 100 “Al Qaeda” kaujinieki. Tomēr Vašingtonā bāzētā Kara studiju institūta eksperts Džefrijs Dreslers norādīja, ka koncentrēšanās vienīgi uz “Al Qaeda” kaujiniekiem, nevis arī to sabiedrotajiem, ir ārkārtīgi riskanta pieeja. Dreslers pauda pārliecību, ka vislielākā kļūda, kas līdz šim pieļauta, ir pārāk šaura draudu definēšana.

Paneta norādīja, ka papildus terorisma apkarošanas misijai pēc 2014.gada būs nepieciešama arī palīdzības un apmācības misija, lai sekmētu Afganistānas armijas attīstību. Par konkrētiem misijas apmēriem Paneta gan attiecās runāt, norādot, ka par to pašreiz tiek spriests.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+