×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2017
Drukāt

ASV darba vīza pērn atteikta arī Liepājas teātra aktieriem (7)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Aina no izrādes "Kauja četrās sienās".

Atteikums Latvijas Nacionālā teātra aktieriem iebraukšanai ASV ar darba vīzu nav pirmais šāds gadījums; pērn līdzīgā situācijā nonākuši Liepājas teātra aktieri, kuri bijuši uzaicināti turnejā pa šo valsti, šodien LA.lv pastāstīja Nacionālā teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Rimšēviča.

Par šo gadījumu septembrī rakstīja Austrālijas latviešu elektroniskais laikraksts “Latvietis”. Latviešu informātikas speciālists ASV Andris Padegs skaidroja, kādēļ teātri neieradīsies uz paredzētajām izrādēm 14 latviešu centros ar vācu autora Mārtina Valzera komēdiju “Kauja četrās sienās”.

Kā publicētajā vēstulē raksta Padegs, lai saņemtu ASV iebraukšanas vīzas teātra izrāžu aktieriem, vispirms ir nepieciešama piekrišana no Amerikas aktieru arodbiedrības, ka ārzemju aktieru uzstāšanās izrādēs neatņems darba iespējas vietējiem māksliniekiem. Aktieri šo atzinumu saņēmuši, un arodbiedrība vēstulē Tēvzemes drošības departamentam ieteica izsniegt Liepājas teātra aktieriem iebraukšanas vīzas.

Pēc tam organizatori iesniedza “I – 129” petīciju Tēvzemes drošības departamenta ASV Pilsonības un imigrācijas dienesta nodaļā, lai aktieriem tiktu piešķirtas “P – 3” darba vīzas, kuras nepieciešamas māksliniekiem vai izklaidētājiem, kuri ierodas lai piedalītos kulturāli unikālā programmā, raksta Padegs.

Vīzas iesniegums papildināts ar atbalsta vēstulēm no Amerikas Latviešu Apvienības (ALA), Pasaules Brīvo Latviešu Apvienības (PBLA), un Latvijas vēstnieka ASV Andra Razāna, pievienojot arī Latvijas preses un Norvēģijas Latviešu biedrības izrādes recenzijas angļu valodā, turklāt, tā kā organizatori nebija saņēmuši atbildi uz sākotnējo iesniegumu, par kuru bija jāsamaksā 325 ASV dolāru liela nodeva, viņi iesniedza steidzamības apstrādes lūgumu par papildus 1225 ASV dolāru samaksu. 22. jūlijā Tēvzemes drošības departamenta ASV Pilsonības un imigrācijas dienesta nodaļas Vermontas centrs atbildēja, ka lūgums ir noraidīts, jo “Tilts” nav pierādījis, ka teātra izrāde ir kulturāli unikāla.

Kā rakstījām, 5. aprīlī arī Latvijas Nacionālais teātris no ASV Tēvzemes drošības departamenta saņēma darba vīzu atteikumu, kurš pamatots tieši ar to, ka konkrētā izrāde – kanādiešu rakstnieka Eliota Heiza komēdija “Ceļā uz mājām” – nav latviešu autora darbs, līdz ar to tās izrādīšanai Amerikā nav kultūrvēsturiskas nozīmes. Līga Rimšēviča pauda: izrādi izvēlējušies ASV Latviešu dziesmu svētku organizatori galvenokārt tādēļ, ka tā piemērota dažādu paaudžu skatītājiem. “Ja mēs būtu veduši uz ASV, piemēram, latviešu autora izrādi “Ezeriņš”, kura turklāt godalgota “Spēlmaņu naktī”, iespējams, atbilde būtu pozitīva,” pauda Rimšēviča.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Obama miera balodis.kur lido tur @ Atbildēt

  autobusi,kafeinīcas nēģeriem pirmā totāli liberālā lelle prezidenta krēsla , Holivudas fimas ar nēģeru piedalīšanos un pilsoņu karš ASV neko nav mainījuši.Ir vienlīdzīgie un vienlīdzīgākie.Kurā kategorijā ir tālas kolonijas aktieri,,,,,,,?

 2. Vai nav jautri? Amerika Nacionālā teātra aktieriem pateica, ka viņu devums uz skatuves nav nacionāli nozīmīgs. Nu tik nožēlojama ir tā jūsu realitāte, un te nav vietas pašapjūsmošanai. Jūs, direktora un šo “izcilo režisoru” radītās ludziņas vēlējāties izrādīt Amerikā?
  Nacionālā teātrī sen nekas nacionāli nozīmīgs uzvests netiek. Apmeklētāju rindas šķidras. Kaijas ķiršudārzi un djādjas Vaņas neko neienes.
  Vai nav laiks pamainīt direktoru?
  Vajag izsviest vēl no Lielbritānijas un Austrālijas?

 3. Tā notiek, kad it kā Nacionālā teātrī uzspļauj nacionālai dramaturģijai. Pārkrievotais Rubenis dabūja krietnu pērienu.

  • Obama miera balodis.kur lido tur @ Atbildēt

   “Kaijas ķiršudārzi un djādjas Vaņas neko neienes.”
   Šodienas liberastu pamat mērvienība…..,”neko neienes”

 4. Mūzikas akadēmijai neatsaka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ja viņi paši nespēj ieraudzīt savu zemnulles līmeni, pasaule pamācīs.

 5. jādomā par repertuāru, par uzvedību sabiedrībā………ir kauns, ir

 6. konkrētā izrāde – kanādiešu rakstnieka Eliota Heiza komēdija “Ceļā uz mājām” – nav latviešu autora darbs, līdz ar to tās izrādīšanai Amerikā nav kultūrvēsturiskas nozīme”
  Izklausās ļoti pareizi!! Vai nav pamats arī domāt līdzi, darbībām un to mērķim nevis tikai kaut ko darboties darbošanās pēc..

Draugiem Facebook Twitter Google+