Pasaulē
Citur

ASV datorprogrammatūras firma “Microsoft” aptur Krievijas hakerus2


Datorprogrammatūras firmas “Microsoft” prezidents Breds Smits paziņojis, ka firma piedāvā bezmaksas kiberdrošības aizsardzību visiem ASV politiskajiem kandidātiem, viņu kampaņām un citām politiskajām organizācijām, kas jau lieto “Office 365” programmatūru.
Datorprogrammatūras firmas “Microsoft” prezidents Breds Smits paziņojis, ka firma piedāvā bezmaksas kiberdrošības aizsardzību visiem ASV politiskajiem kandidātiem, viņu kampaņām un citām politiskajām organizācijām, kas jau lieto “Office 365” programmatūru.
Foto – Jason Redmond/AFP/LETA

ASV datorprogrammatūras firma “Microsoft” paziņojusi, ka tā atklājusi jaunus Krievijas hakeru mēģinājumus iekļūt ASV politisko partiju datu bāzēs, tuvojoties Kongresa starpvēlēšanām, kas paredzētas 6. novembrī.

 

Prokurors Millers turpina rakt

Firmas pārstāvis teica, ka hakeru grupa, kas saistīta ar Krievijas valdību, izveidojusi tīmeklī viltus vietnes, kas izskatās šķietami līdzīgas divu ASV konservatīvo organizāciju – Hadsona institūta un Starptautiskā republikāņu institūta – mājas lapām, ziņo aģentūra AP. Trīs citas viltus vietnes tika izveidotas, atdarinot to piederību ASV Senātam. “Micro­soft” paziņojums par Krievijas hakeru aktivitātēm noticis tikai dažas nedēļas pēc firmas ekspertu līdzīga atklājuma, kas pamudināja demokrātu senatori Klēru Makeskilu no Misūri štata atzīt, ka Krievijas hakeri neveiksmīgi mēģinājuši ielauzties viņas datorā, kas savienots ar Senāta datortīklu. Senatore Makeskila ir sākusi kampaņu, lai pārliecinātu vēlētājus atkal izraudzīt viņu par štata pārstāvi ASV Kongresā. Šobrīd simt vietu Senātā Republikāņu partijai ir niecīgs pārsvars (51 – 49).

Ja Demokrātu partijai 6. novembra vēlēšanās izdotos to sadeldēt, tās deputātiem būtu lielāks svars kā ārpolitisko, tā pašmāju jautājumu risināšanā. Analītiķi atzīmē likumdevēju lomu, īpašajam prokuroram Robertam Milleram turpinot izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanu procesā 2016. gadā un prezidenta Donalda Trampa kampaņas un administrācijas darbinieku kontaktiem ar Krievijas pārstāvjiem. ASV izlūkdienesti secinājuši, ka 2016. gadā Krievijas hakeru uzbrukumi bija vērsti, lai palīdzētu republikāņu kandidātam Donaldam Trampam uzvarēt vēlēšanās, kaitējot viņa demokrātu sāncensei Hilarijai Klintonei.

 

“Microsoft” piedāvā kiberdrošības aizsardzību bez maksas

Pēdējais Krievijas hakeru uzbrukums pamatā ir orientēts uz demokrātijas graušanu ASV, paziņojis “Microsoft” prezidents Breds Smits. Pēc viņa vārdiem, nav pierādījumu, ka hakeriem būtu izdevies kādu pārliecināt atvērt viltotās vietnes, kas varētu dot iespēju ielauzties upura datorā, lai slepeni pārraudzītu tā darbību un zagtu informāciju. Abu konservatīvo domnīcu pārstāvji apliecinājuši, ka viņi centušies būt modri, lai nepieļautu kiberuzbrukumus, jo viņu darbs demokrātijas atbalstīšanā pasaulē ir bieži izraisījis autoritāru valdību dusmas. “Mēs esam priecīgi, ka mūsu darbs ir piesaistījis slikto puišu uzmanību,” intervijā AP teica Hadsona institūta pārstāvis Deivids Tells. “Tas varētu nozīmēt, ka mūsu darbam ir ietekme.”

Starptautisko republikāņu institūtu vada valde, kurā ir seši republikāņu senatori un bijušais prezidenta kandidāts un Krievijas kritiķis Mits Romnijs, kurš novembra vēlēšanās kandidē uz senatora vietu no Jūtas štata.

“Microsoft” eksperti sauc Krievijas hakeru grupu “Strontium”, citi to dēvē par “Fancy Bear” vai “APT28”. Īpašais prokurors Roberts Millers, kurš vada izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanu procesā 2016. gadā, saista hakeru grupu ar Krievijas Ģenerālštāba Galveno izlūkošanas pārvaldi (GRU). “Mūsuprāt, nav šaubu, kas ir atbildīgs,” teica Smits. “Microsoft” ir izvērsis juridisku cīņu ar “Strontium”, iesūdzot to Virdžīnijas federālajā tiesā 2016. gada vasarā. Pērn tiesa lēma, ka firmai ir tiesības pārņemt vairākas viltus vietnes, ko bija izveidojuši hakeri.

Saistītie raksti

Ar tiesas lēmumu ir slēgtas 84 viltus vietnes, tajā skaitā sešas, kas tika atklātas šonedēļ. “Micro­soft” juristi atzīmē, ka Krievijas hakeri, veidojot viltus vietnes, nelietīgi izmanto “Microsoft” firmas zīmes, lai ielauztos par mērķi izraudzīto objektu datortīklos un ievietotu tajos ļaunprogrammatūru un zagtu datus.

“Microsoft” prezidents Breds Smits paziņojis, ka firma piedāvā bezmaksas kiberdrošības aizsardzību visiem ASV politiskajiem kandidātiem, viņu kampaņām un citām politiskajām organizācijām, kas jau lieto “Office 365” programmatūru. Līdzīgus instrumentus pret kiberuzbrukumiem piedāvā arī firmas “Facebook” un “Google”.

LA.lv