×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
5. decembris, 2016
Drukāt

ASV diplomāte: ASV saistības pret NATO 5.pantu ir nesatricināmas (4)

ASV vēstnieces vietniece Šārona Hadsone-DīnaASV vēstnieces vietniece Šārona Hadsone-Dīna

Foto - LETA

ASV saistības pret NATO 5.pantu ir nesatricināmas, un šajā jomā nekas nemainīsies, intervijā Latvijas Radio uzsvēra ASV vēstnieces Latvijā vietniece Šārona Hadsone-Dīna.

Diplomāte stāstīja, ka NATO līgumam ASV ir likuma spēks un līdz ar to saistības “ir stipras kā dzelzs”.

Hadsone-Dīna atzīmēja, ka pēc ASV nākamā prezidenta Donalda Trampa un aizejošā prezidenta Baraka Obamas tikšanās tika uzsvērts, ka NATO līgumam ir centrālā loma ASV un Eiropas attiecībās un ASV saistības pret partneriem nemainīsies. Tramps uzsvēris, ka NATO saistības uztver nopietni, tāpēc diplomāte nedomā, ka šajā jomā kas varētu mainīties.

Vēstniecības darbiniece norādīja, ka ar līgumiem saistītajos jautājumos prezidents izmaiņas nevar veikt bez sadarbības ar Kongresu, lai arī prezidentam ir tiesības uz svarīgākajiem lēmumiem. Lūgta precizēt, kā ASV iedarbinātu 5.pantu, ja nu tāda vajadzība rastos, Hadsone-Dīna stāstīja, ka šādā gadījumā procedūra ietu caur NATO galveno mītni Briselē.

Hadsone-Dīna uzsvēra, ka ASV NATO saistības uztver nopietni, ko pierāda regulārās ASV karavīru vizītes un ieguldījumi infrastruktūrā Latvijā. Mēs būsim šeit, piebilda diplomāte.

ASV vēstniecībās nekas daudz pēc prezidenta vēlēšanām nemainīsies, bet var mainīties vēstnieki, ja tie ir politiski nozīmēti, nevis karjeras diplomāti. ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita ir karjeras diplomāte, sekojoši viņai nevajadzētu mainīties, piebilda Hadsone-Dīna.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Būtu vismaz samazināta PVN likme svarīgākajiem pārtikas produktiem un slimokases,kā citās valstīs!

  2. Есть такая русская поговорка: «На бога надейся, да сам не плошай»! А вы верьте, верьте. Только не забывайте, шестёрками жертвуют в первую очередь.!

  3. Есть такая русская поговорка: «На бога надейся, да сам не плошай»! А вы верьте, верьте. Только не забывайте, шестёрками жертвуют в первую очередь.

Draugiem Facebook Twitter Google+