×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

ASV diplomāte: Rietumiem apņēmīgi jāatbaida Krievija no tālākas agresijas (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Viktorija Ņūlenda

Rietumvalstīm jābūt apņēmīgām savos centienos atbaidīt Krieviju no tālākas agresijas Ukrainā, Polijas telekanālam TVN24 sacīja ASV valsts sekretāra palīdze Viktorija Ņūlenda, uzsverot, ka sankcijas ir labākais veids, kā vērst spiedienu pret Krieviju.

“Eiroatlantiskās kopienas valstīm ir jābūt ļoti nopietnām savos centienos pārliecināt Krieviju par to, kas notiks, ja viņi mēģinās iekarot jaunas teritorijas vai arī pārkāps Minskā saskaņoto nošķiršanas līniju Mariupoles vai Doņeckas virzienos,” norādīja amatpersona. Rietumi aktīvi strādājuši pie tā, lai atstātu spēkā pašreizējās sankcijas un sagatavotu jaunas, ja Maskava pārkāps Minskas līgumus, norādīja Ņūlenda. Sankcijas ir jāatstāj spēkā, līdz Minskas līgumi nebūs “ieviesti pilnībā”. Tas varētu notikt ne ātrāk kā decembrī, jo šādus termiņus piedāvājusi Krievija, viņa piebilda. “Minskas vienošanos īstenošana pilnā apjomā būs liels Ukrainas, Polijas un ASV panākums,” atzina diplomāte.

Viņa uzsvēra, ka vardarbības līmenis Donbasā ir mazinājies, un šobrīd Rietumu pūliņiem ir jābūt vērstiem uz to, lai Krievija un kaujinieki dotu iespēju strādāt EDSO pārstāvjiem.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos. Kā janvāra beigās ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos atrodas 12 000 Krievijas karavīru.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. nu gan noteiceja atradusies, savedat kartibu sava pasaule

  2. Ja ASV vēstniecība nevar panākt staļinekļa (kur Ušaks 9. maijā parasti rīko sadzeršanu) nojaukšanu, tad tā apņēmība tik vien kā vārdos. Izskatīsies pēc izsmiekla, šavkas aprej Putina karavānu. 🙂

  3. ļoti preciza asv politikas pozicionēšana-
    sankcionešana, iebaidišana ir galven asv politikas stūrakmeņi

    • Bet Krievijas politika ir citām tautām piederošo zemju okupēšanu un mazo tautu iznīcināšana (gan deportējot, gan pārkrievojot, gan veicot genocīdu).

Draugiem Facebook Twitter Google+