×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. maijs, 2012
Drukāt

ASV drošības dienesti izjaukuši “Al Qaeda” plānus uzspridzināt lidmašīnu

ASV drošība dienesti atklājuši un novērsuši teroristiskās organizācijas “Al Qaeda” Jemenas atzara plānus uzspridzināt lidmašīnu, kuras galamērķis bijušas Savienotās Valstis, paziņojušas amatpersonas.

Teroraktu plānojis “Al Qaeda” atzars Arābijas pussalā, bet teroristu plāni atklāti savlaicīgi, proti, posmā, kad tie sabiedrību vēl nav apdraudējuši, paziņoja Baltais nams. ASV Federālais izmeklēšanas birojs informēja, ka atrastās sprāgstvielas ir līdzīgas tām, kādas tika izmantotas 2009. gada Ziemassvētku uzbrukumā lidmašīnai virs Mičiganas štata pilsētas Detroitas. Toreiz terorists bija paslēpis sprāgstvielas savā apģērbā un neilgi pirms nosēšanās mēģināja lidmašīnu uzspridzināt, taču citiem pasažieriem un lidmašīnas apkalpei izdevās teroristu pieveikt un izjaukt viņa plānus. “Ierīce bija paredzēts izmantot pašnāvniekam lidmašīnā,” aģentūrai AFP apstiprināja kāda informēta amatpersona.

Līdzīgi kā iepriekšējos “Al Qaeda” Arābijas pussalas atzara uzbrukumos, eksplozīvā ierīce bijusi nemetāliska un metāla detektoriem nepamanāma. Tomēr salīdzinot ar 2009. gada Ziemassvētku uzbrukumā izmantoto, redzams, ka “Al Qaeda” ir uzlabojusi savas tehnoloģijas, norādīja amatpersona.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+