×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
26. septembris, 2015
Drukāt

ASV ebreju organizācijas Vējonim pauž atzinību par Saeimas balsojumu īpašumu jautājumā (4)

Foto-LETAFoto-LETA

ASV ebreju organizācijas Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kurš uzturas darba vizītē ASV, paudušas atzinību par Saeimas balsojumu īpašumu atdošanas jautājumā, liecina Prezidenta preses dienesta sniegtā informācija.

Preses dienests informēja, ka Valsts prezidents piektdien tikās arī ar ASV ebreju organizāciju pārstāvjiem, kuri augstu novērtēja Latvijas paveikto ebreju kopienas nekustamo īpašumu restitūcijas jautājumā un izteica atzinību, ka arī parlaments konceptuāli atbalstījis piecu okupācijas laikā atsavināto īpašumu atdošanu. Vējonis atzīmējis veiksmīgo dialogu ar ebreju kopienu gan Latvijā, gan starptautiskajā līmenī.

Jau ziņots, ka Saeima ceturtdien ar balsu vairākumu konceptuāli atbalstīja piecu nekustamo īpašumu atdošanu Rīgas Ebreju kopienai. Ēkas atrodas Rīgā, Ernesta Birznieka-Upīša ielā 12, Abrenes ielā 2, Ludzas ielā 25, kā arī Jūrmalā, Kļavu ielā 13, un Kandavā, Lielajā ielā 31. Ebreju kopiena kopumā pretendē uz 270 īpašumiem Latvijā.

Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš  (“Vienotība”) aģentūrai BNS norādīja, ka šobrīd jaunu īpašumu atdošana ebreju organizācijām nav dienas kārtības jautājums.

“Viss ir iespējams, bet tas šobrīd nav darba kārtībā. Šie [pieci nekustamie īpašumi] bija izņēmumi. Tas bija simboliski, lai izrādītu mūsu labo gribu,” viņš teica.

Kalniņš debatēs norādīja, ka nepieciešams labot vēsturisko netaisnību, kas veikta saistībā ar nacistisko un komunistisko totalitāro režīmu laikā veikto īpašumu atņemšanu.

Par likumprojektu jābalso trīs lasījumos.

Jau vēstīts, ka Vējonis ASV piedalās ANO Ģenerālās Asamblejas 70.sesijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. jarikojas delikaati,citadi muus eiropa var nesaprast…

  2. Vai tikai ebreji cieta?? Privatizācijas laiks SEN BEIDZIES! VISIEM! Tagad atdosim tik daudz īpašumu ebrejiem, pārējo Latvijas daļu migrantiem. LIELA DAĻA ZEMES UN ĪPAŠUMU JAU IZTIRGOTA SVEŠZEMNIEKIEM.
    KAS PALIKS SAUJIŅAI LATVIEŠU??, AUGSTI GOD. PREZIDENTA KUNGS?!

  3. Interesanti vai ebreju nacijas priekšstāvji ir lūguši piedošanu kādai okupētai valstij par savas nacijas cilvēku dalību okupācijas procesos,arī okupācijas režīmu represīvajos organos?Vai vainas sindromam jābūt tikai citām nacijam?

  4. Aizvējonis gādāja, lai depu†āti balso par žīdu īpašumu atdošanu €brieviem?

Draugiem Facebook Twitter Google+