×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. septembris, 2015
Drukāt

ASV eksperts: “Islāma valsts” mērķis ir rietumvalstu pašiznīcināšanās (1)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Tā dēvētā “Islāma valsts” jeb “Daesh” nemeklē veidus, kā sakaut mūs, viņi meklē veidu, kā ļaut mums sakaut pašiem sevi, un, kad tas tiks izdarīts, “Daesh” būs sasniegusi savu mērķi, intervijā aģentūrai LETA pauda ASV Valsts departamenta NATO stipendiāts un sociālo mediju eksperts Džozefs Šahīns.

Runājot par teroristu mērķiem un to ilgtermiņa plāniem, Šahīns, kas nesenajā Rīgā notikušās konferences “The Riga StratCom Dialogue: Perception Matters” panelī uzstājās par “Daesh” darbību, norādīja, ka teroristi vēlas paildzināt karu līdz brīdim, kad mēs sākam pieļaut kļūdas.

“Piemēram, cik daudz līdzekļu “Daesh” ir jāvelta, lai pabarotu vienu kareivi? Tikai pāris tūkstoši dolāru, jo viņiem nav jātērē ievērojami finanšu līdzekļi ieročiem, bruņām, aprīkojumiem, apmācībām vai pat izglītībai. Viņiem nav karavīriem jāpiešķir sociālās garantijas, jāapmaksā viņu ārstēšanās. Kādēļ? Jo viņiem jāpiestiprina bumba, un viss, viņi ir miruši,” sacīja eksperts.

Viņš salīdzinājumam norādīja, ka ASV viens karavīrs izmaksā aptuveni 100 000-150 000 ASV dolāru gadā. “Tas ir sitiens rietumvalstu ekonomikām, jo tām ir jānodrošina vēl lielākas un vēl labākas armijas. Jo vairāk cilvēku strādātu militārajā sfērā, jo mazāk cilvēku paliktu produktu radīšanai, līdz ar to samazinātos ekonomiskās attīstības tempi,” viņš sacīja, piebilstot, ka laika gaitā militārajā jomā izveidotos burbulis, kas savukārt varētu radīt dažādas blaknes, piemēram, militārus apvērsumus, revolūcijas vai demokrātijas sistēmas destabilizēšanu. “Faktiski var sacīt, ka laika gaitā mēs paliksim nedrošāki par sevi, būsim gatavi atdot daļu no savām brīvībām, sniegsim lielāku varu, piemēram, ASV Nacionālās drošības aģentūrai,” uzsvēra Šahīns.

Eksperts arī norādīja, ka politiski ASV nav gatavas sava karaspēka nosūtīšanai cīnīties pret “Daesh”, līdz ar to stratēģiskie uzlidojumi turpināsies. “Man nav pieejas konfidenciālajiem un slepenajiem materiālajiem, bet no ārpuses izskatās, ka propagandas jomā mēs nedarām pietiekami daudz. Viens gan ir jāiegaumē – “Daesh” nav jukuši, viņi saprot, ka nekad nespēs sakaut ASV,” pauda Šahīns. Viņš arī sacīja, ka teroristi ir izcili stratēģi, jo, ja mēs domājam un plānojam nākamajiem desmit gadiem, viņi – nākamajiem simts.

Jau vēstīts, ka “Daesh” ir sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur “kalifātu” un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības. Grupējumam lojalitāti apliecinājuši arī radikāļu bruņotie formējumi Lībijā un Ēģiptē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ne tikai Lībijā un Ēģiptē, bet arī Nigērijā. Starp citu, Rietumvalstis turpina pašiznīcināties pat bez islāmistu palīdzības. Dzimstības samazināšanās, baudas gūšana, kā dzīves galvenā jēga. Kristietības pārvēršanās par etnogrāfijas sastāvdaļu. Nav vairs spēku, kas satur kopā tautas un valstis: neticīgo cilvēku Eiropā jau tagad ir vairāk, nekā īstu nevis dekoratīvu kristiešu, nacionālisms ir lamu vārds. Valstis pārvērtušās tīri teritoriālās vienībās, cilvēkiem jau kļuvis vienalga, kurā vietā dzīvot, ģimenes institūts ir sairis, bērnu vairākums daudzās valstīs jau dzimst ārlaulībā. Vai šāda gadījumā kādam modernam un kosmopolitiskam cilvēkam būs reāla vēlēšanās aizstāvēt Dzimteni? Ja tagad Latvijai kāds uzbruktu, cik būs tādu, ārzemēs dzīvojošo, kas vēlēsies braukt te karot? Drīzāk visi palikošie radi dosies pie savējiem uz ārzemēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+