×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. aprīlis, 2016
Drukāt

ASV eksperts: Krievijas spējas dažās stundās ieņemt Baltijas galvaspilsētas ir apšaubāmas (9)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas spējas ieņemt Baltijas valstu galvaspilsētas pāris stundu laikā ir stipri apšaubāmas, uzskata ASV domnīcas “Potomac Foundation” prezidents Filips Kārbers (Phillip A. Karber).

Sarunā ar žurnālistiem Kārbers atzina, ka Krievija Rīgā savus desantniekus varētu izsēdināt divu stundu laikā. Taču šie karavīri bez papildspēkiem tiktu ātri likvidēti. “Es apšaubu, ka Krievija varētu to paveikt [ieņemt Baltijas valstu galvaspilsētas] pāris stundu laikā. Krievi Rīgas tuvumā, visticamāk, varētu nonākt desmit dienu laikā. Iespējams, pat ilgākā [laika periodā],” teica Kārbers.

Kārbers skaidroja, ka Krievijai, pirms iebrukuma Baltijas valstīs, būtu jākoncentrē liels karaspēka daudzums, kas prasītu ievērojamu laiku un ļautu NATO sabiedrotajiem nosūtīt papildspēkus. Tāpat iebrucējiem būtu jācīnās svešā teritorijā, kas prasītu lielus dzīvā spēka zaudējumus. “Attiecības – cik viņiem [ir karavīru], cik mums – nav galvenais aspekts,” sacīja ASV militārais eksperts.

Viņš kā piemēru minēja konfliktu Donbasā, kur Ukrainas karavīri uzbrūkošajām Krievijas vienībām nodarīja sešas vai septiņas reizes lielākus zaudējumus nekā cieta paši. “Viņi [ukraiņi] cīnījās sagatavotās pozīcijās. Taču, kad Krievijas vienības spēja nokļūt [Ukrainas karaspēka] aizmugurē un ukraiņiem nācās izlauzties no aplenkuma, Ukrainas karaspēka zaudējumi ievērojami pieauga,” uzsvēra “Potomac Foundation” prezidents.

Kārbers uzskata, ka šāda pati situācija rastos arī Baltijā, ja Krievija iedomātos rīkot militāru uzbrukumu pret reģionu. “Jūs šo efektu varat dubultot, pat trīskāršot. Dažādās simulācijās esam secinājuši, ka jo ātrāk tiek izrādīta pretestība, jo labāk var cīnīties,” sacīja militārais eksperts.

“Potomac Foundation” eksperti ir pētījuši dažādus konfliktus, lielu uzmanību pievēršot notiekošajam Ukrainā. Martā Latvijas valdība aiz slēgtām durvīm pārrunāja sadarbības iespējas ar domnīcu. Plānots, ka “Potomac Foundation” eksperti Latvijai sniegs zināšanas par reģionālajiem izaicinājumiem, kā arī par Ukrainas konfliktu.

Iepriekš izskanējis, ka cita ASV domnīca – “RAND Corporation” – pēc militāro spēļu beigām secinājusi, ka, ja Krievija rīt iebruktu Baltijas valstīs, skaitliskā mazākumā esošie NATO spēki tiktu sakauti trīs dienu laikā. Militārajās spēlēs secināts, ka kaimiņvalsts armija spētu ieņemt Rīgu vismaz 36 stundu laikā.

Kārbers ir starptautiski atzīts eksperts, kurš ir specializējies aizsardzībā un drošības jautājumos. Viņš ir sniedzis konsultācijas augsta līmeņa ASV amatpersonām un NATO valstu valdībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Всё-таки Задорнов прав, до чего же они тупые эти американцы. Вот эти горе эксперты лучше бы ответили на простой вопрос: а зачем России это надо делать?! А не спорить о сроках.

  • Tы дурочку то не включай так часто, здесь тебе не КВН. Задорнов сам тупой, как сибирский валенок, но, сам понимаешь, это навсегда и с этим надо жить и хочется получше.

   • Да вы дебил, однако. Ответьте на вопрос, зачем это надо делать и обоснуйте своё мнение. А потом уже вешайте ярлыки на других.

  • Redzot Krievijas darbības Ukrainā (Krima, Donbass) pēdējo gadu laikā un dzirdot dažādu Krievijas politiķu izteikumus, šāds jautājums par Krievijas iespējamo agresiju Baltijas virzienā, rodas pats no sevis. Diemžēl arī vēstures mācības ir tādas, ka Baltijai apdraudējums no Krievijas puses vienmēr ir bijis. Gribētos ļoti cerēt, ka vēsture neatkārtosies..

 2. EKSPERTS PRIECĀJAS!? LABĀK BŪTU UZRAKSTĪJIS SAVAS DOMAS PAR KRIEVIJAS INTERESANTO DARBĪBU PASAULI BAIDOT!? KO DARĪT PASAULEI BŪTU ĪSTAIS JAUTĀJUMS!!!

 3. Ko te var vāvuļot – 3 stundās vai 10 dienās! Labāk lai šis eksperts pafilozofē, cik dienās var ieņemt Maskavu? PSRS, ASV, Anglijai un pārējiem sabiedrotajiem kopīgiem spēkiem Hitleru izdevās pieveikt
  tikai pēc 4 GADIEM! Ukrainā krievi jau pārliecinājās, cik dienās var šo valsti pakļaut… Tagad taču ir moderni sakaru līdzekļi un jebkuru karaspēka koncentrāciju var noklāt ar raķetēm. Ja jau tā karošana būtu tik viegla, tad Sīrija jau sen būtu krievu un Asada kontrolē. Bet nekā! Nevajag te vienam cilvēkam vai kādai nācijai pierakstīt pārdabiskas spējas karošanā un taisīt no tā lielu ažiotāžu. Ja Putins kaut ko tādu mēģinās Baltijā, tas būs vienīgi gals viņa paša nācijai. Ceru, ka viņš tik dumjš nav!

 4. tādā gadījumā daudzām krievu mātēm atkal nāktos raudāt par iznīcinātajiem dēliem

 5. Nu nav – paši nobalsos par ”atbrīvošanu ” – nu tie , kuri pret obligātajam dienestam Latvijā… Tas ir , lai ”atbrīvotājiem ” mazāk problēmu – bet problēmas būs – kurus privātnamus ieņemt Jūrmalā , Baltezerā un vel un vel… TAD KUR LIKT PAŠUS DEPUTĀTUS… – nejauši kritieni pa 9 stāva logu, vai slikšana vannā…
  Teiktu murgs , bet kā būs ja negrib sevi aizsargāt?

 6. Eksperti pelna naudu.
  Īstais stāvoklis var atšķirties par 180 grādiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+