Uncategorized

ASV finansistu atzīst par vainīgu vērienīgā krāpšānā 0

ASV zvērināto tiesa Teksasas štatā atzina finansistu Alenu Stenfordu par vainīgu Ponci shēmā septiņu miljardu dolāru apmērā.

Stenfords tika atzīts par vainīgu 13 no 14 apsūdzībām, kas viņam izvirzītas par krāpšanu, noziedzīgu sazvērestību, naudas atmazgāšanu un tiesvedības traucēšanu. Maksimālais sods par katru no šīm apsūdzībām ir cietumsods no pieciem līdz 20 gadiem. Soda piespriešanas laiks vēl nav noteikts. Šis zvērināto lēmums dos gandarījumu, bet maz finansiāla labuma 30 tūkstošiem investoru no vairāk nekā 100 valstīm, kas bija ieguldījuši naudu viņa uzņēmumā “Stanford International Bank”. Izmeklētāji nav spējuši atrast 92 procentus no astoņiem miljardiem dolāru, kas it kā esot bijuši šīs bankas aktīvos un naudas rezervēs.

61 gadu vecais Stenfords pēdējos trīs gadus pavadījis apcietinājumā, ņemot vērā viņa aizbēgšanas risku. Stenforda advokāti paziņoja reportieriem, ka pārsūdzēs tiesas lēmumu. Zvērinātie atzina Stenfordu par nevainīgu tikai otrajā apsūdzības punktā, kurā viņš bija apsūdzēts krāpšanā par biļešu iegādi uz Amerikas futbola Superkausa izcīņas spēlēm Antigvas banku regulatoram Lerojam Kingam.

ASV Vērtspapīru un biržu komisija 2009. gada februārī izvirzīja Stenfordam un diviem viņa firmas “Stanford Group Company” augsta ranga darbiniekiem civilapsūdzību krāpšanā vismaz astoņu miljardu dolāru apmērā, pārdodot depozītsertifikātus un solot tiem pasakaini augstas procentu likmes un augstu drošības līmeni.

Stenfords 2009. gada jūnijā padevās Federālā izmeklēšanas biroja pārstāvjiem Virdžīnijas štatā, kur viņš tika aizturēts savas draudzenes mājā, un jau nākamajā dienā federālajā tiesā Virdžīnijas štata Ričmondas pilsētā viņam tika izvirzītas apsūdzības liela mēroga krāpšanā un citos noziegumos. Stenforda prāva aizkavējās pēc tam, kad viņš 2009. gada septembrī cietumā tika piekauts un pēc šī kautiņa viņam izveidojās atkarība no pretsāpju līdzekļiem un antidepresantiem. 2011. gada decembrī mediķi atzina, ka viņš var tikt tiesāts.

LA.lv