×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
14. aprīlis, 2018
Drukāt

ASV, Francija un Lielbritānija veic gaisa triecienus Sīrijā (15)

1. ASV, Francija un Lielbritānija veic gaisa triecienus Sīrijā

1no6
Damaska. AFP/LETADamaska. AFP/LETA

Francijas un Lielbritānijas gaisa spēki sestdienas rītā veica uzlidojumus Sīrijas armijas bāzēm un ķīmisko pētījumu centriem Damaskā un tās apkārtnē, lietojot dažāda veida munīciju, paziņoja ASV aizsardzības resora amatpersona.

“Daudzi mērķi, daudz munīcijas tipu,” sacīja amatpersona.

Starp uzlidojumos lietotajiem ieročiem ir spārnotās raķetes “Tomahawk”, piebilda amatpersona.

“Rietumvalstu koalīcijas gaisa triecieni bija vērsti pret zinātnisko pētījumu centriem, vairākām armijas bāzēm, Republikas gvardes un 4.divīzijas bāzēm galvaspilsētā Damaskā un tās apkārtnē,” paziņoja Londonā bāzētā organizācija “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR).

Damaskā ap plkst.4 bija dzirdami vairāki secīgi sprādzieni, kam sekoja pāri lidojošu lidmašīnu troksnis. Damaskas ziemeļu un austrumu nomalēs gaisā pacēlās dūmi.

Sīrijas valsts televīzija ziņoja, ka ASV veic uzbrukumu Sīrijai koordinācijā ar Franciju un Lielbritāniju.

“Sīrijas pretgaisa aizsardzība bloķē amerikāņu, britu un franču agresiju pret Sīriju,” ziņoja valsts televīzija.

ASV, Francija un Lielbritānija paziņoja par kopīgu operāciju pret Sīrijas valdību, kas notiek nedēļu pēc tam, kad ķīmiskā uzbrukumā Dumas pilsētai pie Damaskas tika nogalināti vairāk nekā 40 cilvēku.

ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka šo gaisa triecienu mērķis ir atturēt Sīrijas valdību no ķīmisko ieroču lietošanas. Tie vērsti pret pozīcijām, kas saistītas ar Sīrijas valdības ķīmiskajiem ieročiem.

Lielbritānijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka britu kara lidmašīnas ir raidījušas raķetes uz Sīrijas armijas objektu netālu no Homsas pilsētas sakarā ar aizdomām, ka tur tiek uzglabātas ķīmisko ieroču sastāvdaļas.

Četras reaktīvās lidmašīnas “Tornado” izšāva raķetes “Storm Shadow” “uz militāru objektu – bijušo raķešu bāzi – apmēram 24 kilometrus uz rietumiem no Homsas, kur, kā tiek lēsts, [Sīrijas] režīms uzglabā ķīmisko ieroču sastāvdaļas,” teikts Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas paziņojumā.

Damaska. AFP/LETA
Francijas prezidents Emanuels Makrons paziņoja, ka Francija pievienojusies ASV un Lielbritānijai gaisa triecienu operācijā, lai vērstos pret “Sīrijas režīma spējām ražot un lietot ķīmiskos ieročus”.

“Mēs nevaram paciest ķīmisko ieroču lietošanas normalizēšanu,” Makrons sacīja paziņojumā, kas publicēts neilgi pēc šo triecienu sākuma.

Makrons sacīja, ka “nav šaubu par faktiem un Sīrijas režīma atbildību” par “desmitiem vīriešu, sieviešu un bērnu nāvi” ķīmiskajā uzbrukumā, kas 7.aprīlī notika Damaskas piepilsētā Dumā.

“Sarkanā līnija, kuru Francija noteica 2017.gada maijā, ir pārkāpta,” teica Makrons.

“Es esmu pavēlējis Francijas armijai šonakt iejaukties, piedaloties starptautiskā operācijā koalīcijā ar ASV un Lielbritāniju, kas vērsta pret Sīrijas režīma slepeno ķīmisko arsenālu,” sacīja Francijas prezidents.

 1. ASV, Francija un Lielbritānija veic gaisa triecienus Sīrijā
 2. Tramps uzrunā valstij paziņo par gaisa triecieniem Sīrijā
 3. Matiss: Rietumvalstu gaisa triecieni Sīrijā bija "vienreizējs pasākums"
 4. Krievija: Gaisa triecieni Sīrijā veikti, kad valstij bija "mierīgas nākotnes iespēja"
 5. NATO ģenerālsekretārs atbalsta Rietumvalstu veiktos gaisa triecienus Sīrijā
 6. Sīrija: Gaisa triecienos pie Homsas vismaz deviņi ievainotie

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. tieš asv agresijas un melu pieradijums ir plika loģika.=ķimisko ieroču noliktavas nevar likvidet tās bombardejot jo tad reāli tiktu saindēts viss visapkārt kas jau but amerikāņu veikts ķimiskais uzbrukums sīrijas iedzivotājiem. tas ka nekur nekas nav saindēts tikai liecina ka ķimisko ieroču tur nebija, atiecigi aasv savu agresiju balsta uz klajiem meliem. grozi kā gribi, nav lielāka briesmoņa par pašu trampu

 2. KURI SLEPKAVAS PIERĀDA SAVU VARENĪBU????????????????????? Kā vispār var izmantot ķīmiskos ieročus PRET CILVĒCI? Tā ir NEVARĪBAS pazīme Nr1!!? Kad ķīmiskos ieročus izmanto pret NABAGA cilvēkiem, tas ir PIEŅEMAMI???? KURŠ gudrītis vispār kaut ko zin par Trampa GUDRĀM vai NEGUDRĀM raķetēm no Latvijas valsts atrašanās attāluma? Ja sabiedrotie lēma par raķešu uzbrukumu, tad tam ir pamatojums.

  • ka ķimisko ieroču izmantošanu nemaz nekas neapstiprina, tai asv veiki izvairijās sutit ekspertus lai atrastu pieradijumus paziņojot ka tam vajag ilgu sagatavošanās laiku, tā ka tas ir tikai baumu līmenis.
   tad vel lūdzu pasaki kāpec tieši par tiem tāda kviekšana? sīrijas pilsoņu karā katru dienu nošauj, uzspridzina, nocērtgalvas vai citādi nomuši desmitiem/simtiem cilvēku dienā pie tam ar to slaveni tieī asv aizstavetie kaujinieki kamer ķimiskajos uzbrukumos kas nav pat apstiprināti un pieraditi kopejais bojā gājušo upuru skaits nu ne vairāk kā nedēļas kritušo skaits. bet brēka kā pēc ātombumbas. cilvekam jau principā vienalga kā viņu nomušija, beigts jau tā vai tā

 3. Ar to ari apsveicu visas pasaules demokrātiskās valstis,ka jebkurai diktatūras valstij,kas ražos un izmantos ķīmiskos ieročus tiks dots šāds trieciens – tāds,kāds nepieciešams,lai neiedomātos būt “neaizskarami’. Paldies Trampam.Mejai. Makronam,kas nenobijās no krievijas draudiem.

 4. Būšu īss un kodolīgs.
  Nu tā, kremļa pielūdzēji troļļi, mutītes ciet,
  nečiepstiet :))

 5. Traka pasaule…….ĻAUDIS ar prieku un gandarījumu apsprež sausmīgu lietu- par neapstiprinatiem ķīmiskajas ieročiem MĒT bumbas uz nabagiem cilvēkiem…..Un to dara tie, kuriem dzīves limenis tuvu nestav blakus parejem…..

 6. Kvemlis kārtējo reizi sūkā ledu.

 7. Sikums,bet tomer patikami.Kad beidzot noslaucis no zemes virsmas kremla cekistu Launuma Imperiju ?

  • Тебе радостно от убийства людей, докторишка херов?! Ну точно, тебя надо вешать за яйца! Atbildēt

   !

 8. rietumu pasaule tic žurnaļugu ziņu rosolam par lietu ķīmiskumu Sīrijā
  Trampa juniores asaru dēļ netiksen pusangļa griboviku deģenerāti demonstrēja morālu debīlismu kapitāli
  Tagad Trampa seniora pašapmāna asarām rietumu koalicijas gudro raķešu agresijai Sīrijā tiesu spriež 80 gadu aizsardzības sistēmas
  bet kovbojzēns ar eiropiešiem turpina rullēt un stūrē jeurosojuzu uz kārtējā maršala plāna atkārtošanu

 9. Nožēlojami, ka Latvijā ir arī kādu iprītu, luizītu, novičok ostītāju fani – kas būs ja paši saostīsies?
  Nezinīšiem – kaujas vielu ražošana ir tikpat tehnoloģiski nopietna kā atombumbu ražošana – to var tehnoloģiski atļauties tikai lielvalstis. Tā mazajām kaut ko var ”uzdāvināt” sākot ar ķīmisko fabriku un sākot ar tehnoloģiju…

 10. tramps tās jaunās gudrās un nenotriecamās raķetes tā ari neatrada, veica vienkāršu primitivu uzbrukumu no gaisa

  • Asfalts Betonovičs Atbildēt

   Gan jau Tramps zinājās palaist četrus lainerus ar raķetēm no zema augstuma, kas neļāva notēmēt ne uz raķetēm, ne lidmašīnām – te pēķņi parādījās no horizonta , palaida “gudrās”raķetes un aizlidoja.

   77 no 103 notrica Asads? Meli. Kā varēja notriekt raķetes, kas lidoja no, piemēram, 1 km augstuma, izšautas ar milzīgu ātrumu, kas ir mazi objekti, bet nenotrieca nevienu lidmašīnu.

   Skaidrs, krievam jātaisnojas, ka ar viņu veciem lielgabaliem sašāva zibenīgas raķetes. Ja, mēs, krievi, būtu laiduši sava “gudrās”raķetes pretī, būtu nošautas visas Trampa 103 raķetes. Nekādas loģikas melos nav.

   • paši rietumnieki ziņo par promitivu gaisa triecienu, neko vairāk. bet tu jau te sapņo par nez kādām superreķetem gluši kā tramps

 11. Slepkavas parāda savu varenību 🙁

Draugiem Facebook Twitter Google+