×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. februāris, 2012
Drukāt

ASV ģenerālis: uzbrukums Irānai būtu destabilizējošs

Augsta ASV militārpersona mudinājusi Izraēlu atturēties no uzbrukuma Irānas kodolobjektiem, sakot, ka šāds solis būtu pārsteidzīgs un destabilizējošs. 


 

Pat ja šāds trieciens būtu veiksmīgs, Irāna tikai uz pāris gadiem būtu aizkavēta no tā, lai sasniegtu savu mērķi un iegūtu kodolieročus, paziņojis Apvienotās štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētājs ģenerālis Mārtins Dempsijs. ASV arī mudina atturēties no uzbrukuma Irānai, jo tas apgabalā varētu izraisīt atmaksas soļus, iespējams, Afganistānā vai Irākā, norādīja ģenerālis.

Irānas armija vakar sākusi četru dienu mācības, kuru mērķis ir valsts kodolobjektu pretgaisa aizsardzības uzlabošana. Vakar Sīrijā Tartūsas ostā piestājuši divi Irānas karakuģi. Divi kuģi, no kuriem viens ir apgādes kuģis, bet otrs – eskadras mīnu kuģis, atbilstoši divpusējam līgumam tiks iesaistīti Sīrijas flotes mācībās, vēsta Irānas televīzija. Irānas kuģi otro reizi kopš 1979. gada islāmiskās revolūcijas izbraukuši caur Suecas kanālu. Irānas karakuģi iebraukuši Vidusjūrā laikā, kad Teherānas un Telavivas domstarpības Irānas kodolprogrammas dēļ kļuvušas vēl asākas. Tostarp amatpersonas un komentētāji izteikuši pieņēmumu, ka Izraēla varētu uzbrukt Irānas kodolobjektiem. Izraēlas Ārlietu ministrija paziņojusi, ka tā “cieši uzrauga šo divu kuģu kustību, lai pārliecinātos, ka tie netuvojas Izraēlas krastam”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+