Foto AFP/Scanpix/LETA

ASV hokeja izlase uzvar Krieviju un triumfē PČ apakšgrupā 0

ASV hokeja izlase otrdien rezultatīvā cīņā apspēlēja Krieviju, triumfējot pasaules meistarsacīkšu Ķelnes apakšgrupā, kamēr Parīzes grupā sekmīgu turnīru aizvadošā Šveice apspēlēja Čehiju, atstājot to aiz sevis arī kopvērtējumā.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 42

Cīņā par pirmo vietu A grupā ASV uzvarēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krieviju ar rezultātu 5:3 (0:1, 3:2, 2:0).

Spēles ievadā Krieviju pēc izgājiena vadībā izvirzīja Ņikita Gusevs. Arī turpinājumā Krievijai pa reizei vadībā deva Antons Belovs un vēlreiz Gusevs, tomēr amerikāņi allaž atspēlējās, divus vārtus iemetot Kevinam Heisam, bet vienus arī Dilanam Larkinam.

Trešajā trešdaļā Krieviju iegāza divi Jevgēņija Kuzņecova noraidījumi un vienu no tiem amerikāņi izmantoja, uzvaras vārtus gūstot Andersam Lī, bet jau dueļa beigās ripu tukšos vārtos ieraidīja Broks Nelsons.

Zīmīgi, ka iepriekšējos sešos mačos kopā šajā turnīrā Krievijas izlase bija ielaidusi tikai piecus vārtus.

Kā vēstīts, vēl vienā A apakšgrupas pēdējās dienas mačā otrdien Zviedrijas valstsvienība ar 4:2 (2:0, 1:1, 1:1) uzveica blāvi spēlējušo Slovākiju, bet vēlāk vakarā Latvijas un Vācijas izlases savstarpējā mačā sadalīs noslēdzošo ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu.

A apakšgrupas kopvērtējumā ASV triumfēja ar 18 punktiem septiņos mačos, bet ar attiecīgi 17 un 16 punktiem sekoja Krievija un Zviedrija.

Pēc tam ar deviņiem punktiem seko Latvija un Vācija, sestā A grupā ar sešiem punktiem ir Dānija, pie četriem tika Slovākija, bet pie viena – Itālija, kam augstākā divīzija līdz ar to ir jāpamet.

Tikmēr B grupā Šveice apspēlēja Čehiju ar 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). Šeit uzvarētājiem pa vārtiem guva Vensāns Praplans, Reto Suri un Damjens Brunners, bet čehiem vienīgo reizi precīzs bija Romans Červenka.

Kā vēstīts, vēl vienā mačā šajā grupā Baltkrievijas izlase ar 4:3 (0:0, 2:1, 2:2) pārspēja Norvēģiju, bet noslēdzošajā duelī vakarā tiksies Kanāda un Somija.

B apakšgrupas kopvērtējumā pirmo vietu ar sešās spēlēs nopelnītiem 16 punktiem jau garantējusi pašreizējā čempione Kanāda, uz otro pozīciju ar 15 punktiem pakāpusies Šveice, pie 13 punktiem tikusi Čehija, bet Somijai ir 11 punkti.

Tikai punktu no tās atpaliek Francija, kas gan turnīru jau ir noslēgusi, sestā ar astoņiem punktiem ir Norvēģija, bet tikai viens punkts mazāk turnīra beigās bija Baltkrievijai. Savukārt elite jāatstāj Slovēnijai, kas septiņos mačos tika pie viena punkta.

Pirms pēdējām divām spēlēm vēl nav zināms neviens ceturtdaļfināla pāris – ja A grupā zināmas pirmo trīs vietu ieguvējas, B grupā pagaidām noskaidrota vienīgi uzvarētāja.