ASV hokejisti pēdējā periodā iemet trīs ripas un izcīna PČ bronzu 0

ASV hokeja izlase svētdien Dānijā notiekošajā pasaules čempionāta bronzas mačā ar 4:1 (0:0, 1:1, 3:0) pārspēja Kanādu.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1

Pie bronzas ASV izlase pasaules čempionātos tikusi astoto reizi.

Abas komandas pirmajā trešdaļā ar vārtu guvumiem neizcēlās, lai gan laukumā bija vērojams gana aktīvs hokejs un labāk izskatījās tieši amerikāņi. Rezultāts tika atklāts 27.minūtē, kad vairākumu izmantoja ASV hokejists Kriss Kreiders, tomēr pirms paša otrā perioda beigām lielisku saspēli vārtu guvumā pārvērta Marks Eduārs Vlasičs, panākdams neizšķirtu 1:1.

Lielāks pārsvars gan šajā cīņā piederēja ASV izlasei, bet 53.minūtē noraidījumu nopelnīja latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona komandas biedrs Bufalo “Sabres” vienībā Raiens O’Reilijs, kas bija liktenīgi. Iespēju vairākumā amerikāņi izmantoja, minūti vēlāk Niks Bonino izvirzīja ASV valstsvienību vadībā.

Pamatlaika beigās Kanāda nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet tā vietā saņēma divas ripas savā “cietoksnī”, kad izcēlās Andress Lī un Kreiders.

Vēlāk plkst.21.15 pēc Latvijas laika sāksies fināls, kur savā starpā tiksies Šveice un pašreizējā čempione Zviedrija. Maču tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Pirms tam sestdien pusfinālā Zviedrija ar 6:0 sagrāva ASV hokejistus, kamēr Šveice negaidīti ar 3:2 pārspēja Kanādu.

Hokeja dzimtenes Kanādas pārstāvji apakšgrupā izcīnīja piecas uzvaras un cieta divus zaudējumus pret ASV un Somiju, ieņemot trešo vietu. Ceturtdaļfinālā Kanāda ar 5:4 papildlaikā uzvarēja Krieviju.

Kanāda par pasaules čempioni kronēta 26 reizes, pie iepriekšējā titula tiekot pirms diviem gadiem. Tāpat kanādiešu rēķinā arī 14 sudraba un deviņas bronzas medaļas.

Tikmēr amerikāņi apakšgrupā atzina vienīgi Somijas pārākumu, ieņemot otro vietu. Ceturtdaļfinālā ASV hokejistiem pretī stājās Čehija, kas tika uzveikta ar 3:2.

ASV ir divkārtējā pasaules čempione, triumfējot 1933. un 1960.gadā. Pasaules čempionātos amerikāņu kontā arī deviņas sudraba un astoņas bronzas medaļas.

B apakšgrupas mačā amerikāņi kanādiešu uzvarēja pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 5:4.