Pasaulē
Citur

ASV īpašā prokurora komanda pratinājusi Krievijas oligarhus0


Īpašais prokurors Roberts Millers, kurā stingrā stāja un nepiekāpība ir sagādājusi viņam cieņu kā demokrātu, tā republikāņu aprindās
Īpašais prokurors Roberts Millers, kurā stingrā stāja un nepiekāpība ir sagādājusi viņam cieņu kā demokrātu, tā republikāņu aprindās
Foto – AFP/LETA

ASV īpašā prokurora Roberta Millera komanda, kas izmeklē Krievijas iespējamo iejaukšanos Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanās, spērusi neparastu soli un nopratinājusi Krievijas oligarhus, kas ieradušies ASV, atsaucoties uz informētiem avotiem, vēsta telekanāls CNN.

Vismaz viens oligarhs apturēts un viņa elektroniskās iekārtas pārmeklētas, kad viņa privātā lidmašīna nolaidusies Ņujorkas apkaimes lidostā, apliecināja vairāki avoti, kas ir pazīstami ar izmeklēšanas gaitu.

Kāds cits Krievijas oligarhs apturēts nesena ceļojuma laikā ASV, tomēr nav skaidrs, vai arī viņš ticis pārmeklēts.

Millera komanda arī vērsusies pie kāda trešā Krievijas oligarha, kurš pēdējā laikā nav ceļojis uz ASV, ar neoficiālu lūgumu brīvprātīgi sniegt dokumentus un piekrist sarunai.

Izmeklētāji uzdod jautājumus par to, vai turīgi krievi nav nelegāli tiešā vai netiešā veidā finansējuši Donalda Trampa vēlēšanu kampaņu vai inaugurāciju.

Atbilstoši ASV kampaņu finansēšanas likumiem ārvalstu pilsoņiem aizliegts finansēt ASV politiskās kampaņas.

Avoti neatklāja oligarhu vārdus, bet sniedza detaļas par viņu komunikāciju ar īpašā prokurora komandu.

Viena no jomām, par kuru radusies interese, ir krievu investīcijas uzņēmumos un domnīcās, kuru politiskās rīcības komitejas ziedojušas līdzekļus kampaņai.

Cita teorija, kuru izpēta Millera komanda, ir par to, vai turīgi krievi izmantojuši kā fiktīvus donorus ASV pilsoņus, lai pārskaitītu līdzekļus kampaņas vai inaugurācijas fondiem.

LA.lv