×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. augusts, 2015
Drukāt

ASV: “Islāma valsts” Irākā izmantojusi iprītu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pentagona rīcībā ir nonākusi informācija, ka džihādistu grupējums “Islāma valsts” Irākā pret kurdiem, pēc visa spriežot, izmantojis ķīmiskos ieročus, konkrēti – iprītu, atsaucoties avotiem ASV aizsardzības ministrijā, ceturtdien vakarā vēsta vadošie amerikāņu mediji.

Džihādisti tikuši vai nu pie vecajiem ķīmisko ieroču krājumiem, kas Irākā palikuši kopš Sadama Huseina laikiem, vai arī ieveduši tos no Sīrijas, kas vēl pirms diviem gadiem atzina, ka tās bruņojumā ir ķīmiskie ieroči, un apsolīja tos pilnībā iznīcināt.

Iprīts ir salīdzinoši primitīvs uzbrukuma līdzeklis, un, lai tā pielietošana būtu efektīva, tas ir jāizmanto masīvi, sacīja ASV pārstāvis.

“Pierādījumu virknē tā ir pēdējā liecība, ka “Islāma valsts” neapstāsies nekā priekšā, lai panāktu savu mērķu sasniegšanu,” viņš norādīja.

Vācijas Aizsardzības ministrija iepriekš izplatījusi informāciju, kas saņemta no vācu instruktoriem, kuri Irākā apmāca kurdu vienības, ka aptuveni 60 kurdu karotājiem ķīmisko ieroču uzbrukumu rezultātā radušās elpošanas problēmas.

“Islāma valsts” ir sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur “kalifātu” un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Grupējumam lojalitāti apliecinājuši arī radikāļu bruņotie formējumi Lībijā un Ēģiptē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+