AFP/LETA

ASV izcīna pasaules hokeja čempionāta bronzas medaļas 0

Pasaules hokeja čempionāta bronzas medaļas svētdien izcīnīja ASV hokejisti, kas ar rezultātu 3:2 (2:0, 0:0, 0:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Somijas hokejistus.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Spēles rezultātu jau mača 58.sekundē atklāja centra uzbrucējs Kreigs Smits, savukārt spēles 16.minūtē ASV izdevās rezultātu dubultot, kad precīzs bija uzbrucēja Pola Ščasnija raidījums.

Līdz mača 49.minūtei saglabājās nemainīgs rezultāts, taču tad somi pamanījās vienus vārtus atgūt – trāpīgs bija uzbrucējs Lauri Korpikoski.

Arī pēc vārtu guvuma Somija nepadevās un turpināja uzbrukt. Tas vainagojās panākumiem, kad 53.minūtē izdevās rezultātu izlīdzināt – otrais precīzais metiens padevās Korpikovski.

Atlikušajā spēles laikā rezultāts vairs nemainījās – pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 2:2.

Papildlaikā komandām vārtus gūt neizdevās, tāpēc bronzas medaļnieks bija jānoskaidro pēcspēles metienu sērijā.

Tajā ASV izlase bija pārāka ar 2:1, turklāt abus vārtus amerikāņiem guva 19 gadus vecais uzbrucējs Alekss Galčeniks

Somijas spēles laikā pamatīgi nodarbināja ASV izlases vārtsargu Džonu Gibsonu, pa kura vārtiem izdarīja 38 metienus, tikmēr sāncenši pa Ānti Rāntas cietoksni – 25 raidījumus.

Pēdējo reizi ASV medaļas izcīnīja tālajā 2004.gada čempionātā, kad Čehijā tika pie bronzas godalgām, savukārt kopš 1962.gada šī amerikāņiem bija tikai trešā godalga.