Mobilā versija
-0.7°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
3. jūnijs, 2015
Drukāt

ASV izlūkdienesti atkal varēs ierakstīt telefonsarunas (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV Senāts nobalsojis par likumu, kas atkal atļauj izlūkdienestiem atsākt ierakstīt par terorismu aizdomās turēto telefonsarunas.

ASV Nacionālā Drošības aģentūrai (NSA) naktī uz pirmdienu bija spiesta pārtraukt telefonsarunu datu vākšanu, jo ASV Senāts sesijā, kas notika vēlu svētdienas vakarā, nevienojās pagarināt attiecīgās pretterorisma likuma normas Jaunais likums, kas nodēvēts par Brīvības likumu, stāsies līdzšinēja Patriotu likuma vietā, kuru ASV pieņēma pēc 11. septembra teroraktiem un kura darbības termiņš beidzās 1. jūnijā. Likums deva izlūkdienestiem plašas pilnvaras masveidā vākt iedzīvotāju telefonsarunu un interneta datus.

ASV politiķi uzskata, ka jaunais likums respektē tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību, vienlaikus saglabājot būtiskākās nacionālās drošības institūciju pilnvaras. Brīvības likums atceļ masveida datu savākšanu, kas tika atļauta Patriotu likuma 215.paragrāfā, aizstājot to ar mērķtiecīgu programmu, kas ļaus izlūkdienestiem savākt informāciju no konkrētiem indivīdiem un grupām, tomēr tikai pēc tam, kad to būs apstiprinājusi slepenā nacionālās drošības tiesa. Par jau no likumu nobalsoja 67 senatori, pret – 32. To otrdien parakstīja ASV prezidents Baraks Obama.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ja gribi palaidņoties – turi mēli aiz zobiem ! 🙂

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+