×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2015
Drukāt

ASV izlūkdienesti atkal varēs ierakstīt telefonsarunas (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV Senāts nobalsojis par likumu, kas atkal atļauj izlūkdienestiem atsākt ierakstīt par terorismu aizdomās turēto telefonsarunas.

ASV Nacionālā Drošības aģentūrai (NSA) naktī uz pirmdienu bija spiesta pārtraukt telefonsarunu datu vākšanu, jo ASV Senāts sesijā, kas notika vēlu svētdienas vakarā, nevienojās pagarināt attiecīgās pretterorisma likuma normas Jaunais likums, kas nodēvēts par Brīvības likumu, stāsies līdzšinēja Patriotu likuma vietā, kuru ASV pieņēma pēc 11. septembra teroraktiem un kura darbības termiņš beidzās 1. jūnijā. Likums deva izlūkdienestiem plašas pilnvaras masveidā vākt iedzīvotāju telefonsarunu un interneta datus.

ASV politiķi uzskata, ka jaunais likums respektē tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību, vienlaikus saglabājot būtiskākās nacionālās drošības institūciju pilnvaras. Brīvības likums atceļ masveida datu savākšanu, kas tika atļauta Patriotu likuma 215.paragrāfā, aizstājot to ar mērķtiecīgu programmu, kas ļaus izlūkdienestiem savākt informāciju no konkrētiem indivīdiem un grupām, tomēr tikai pēc tam, kad to būs apstiprinājusi slepenā nacionālās drošības tiesa. Par jau no likumu nobalsoja 67 senatori, pret – 32. To otrdien parakstīja ASV prezidents Baraks Obama.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ja gribi palaidņoties – turi mēli aiz zobiem ! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+