Pasaulē

ASV izmēģina neapbruņotu starpkontinentālu ballistisko raķeti 16

Foto AP/Scanpix/LETA

ASV trešdien izmēģināja neapbruņotu starpkontinentālo ballistisko raķeti “Minuteman 3”, kas tika palaista no Kalifornijas štata, izmēģinot ieroču sistēmu, kas ir daļa no ASV kodolspēkiem.

Raķete tika palaista no Vandenberga gaisa spēku bāzes un nogādāja derīgo kravu līdz mērķim Klusā okeāna Kvadžaleinas atolā apmēram 4200 jūdžu (6759 kilometru) attālumā, paziņoja ASV Gaisa spēku Globālo triecienu pavēlniecība.

Palaišanas komanda tika dota ar gaisa startu vadības sistēmu, kas atradās karaflotes reaktīvajā lidmašīnā “E-6 Mercury”.

“Šīs nakts starts bija mūsu valsts kodolatvairīšanas spēju svarīga demonstrācija,” paziņoja Vandenberga bāzes 30.kosmosa aviobrigādes komandieris pulkvedis Džons Moss. “Tādi izmēģinājuma starti kā šis ir ļoti nozīmīgi, lai pārbaudītu mūsu operatīvo kodolsistēmu efektivitāti un gatavību, tāpēc ir svarīgi, lai tie būtu veiksmīgi.”

Saistītie raksti

Raķešu “Minuteman 3” operatīvie izmēģinājumi tiek veikti regulāri, bet trešdienas izmēģinājums notika laikā, kad ASV ir saspīlētas attiecības ar Ziemeļkoreju tās kodolprogrammas un raķešu programmas dēļ.

ASV prezidents Donalds Tramps pēdējās nedēļās ir nosūtījis lidmašīnu bāzes kuģi un citus karakuģus uz Korejas pussalu, demonstrējot spēku Ziemeļkorejai, kura otrdien veica liela mēroga artilērijas manevrus.

Iepriekšējais “Minuteman 3” starts notika februāra sākumā.

LA.lv