×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

ASV izspiegojušas Merkeles telefonsarunas?

angela

Vācijas nedēļas žurnāla “Der Spiegel”, atsaucoties uz Vācijas izlūkdienestu veiktoizmeklēšanu, paziņojis, ka ASV izlūkdienesti noklausījušies arī Vācijas kancleres Angelas Merkeles telefonsarunas. Tas licis Merkelei nekavējoties zvanīt Savienoto Valstu prezidentam Barakam Obamam, lai noskaidrotu šo ziņu patiesumu.

Ziņas par to, ka amerikāņi izspiegojuši Merkeles telefonsarunas publiskotas dažas dienas pēc tam, kad Francijas prezidents Fransuā Olands telefonsarunā ar Obamu nosodīja amerikāņu izlūkdienestus par vairāku miljonu franču telefonsarunu noklausīšanos un viņu īsziņu revidēšanu. “Kanclere šodien zvanīja prezidentam Obamam un lika viņam skaidri saprast, ka neatbalsta šādu praksti un to uzskata par pilnīgi nepieņemamu,” sarunā ar Vācijas raidsabiedrību “Deutsche Welle” pauda Štefans Sīberts, kancleres runasvīris. “Ja tiks apstiprinātas ziņas, ka šāda spiegošana notikusi, tas nozīmētu, ka starp tuviem sabiedrotajiem valda liela neuzticība.”

Obama gan galvojis Merkelei, ka viņas privātās telefonsarunas neesot izspiegotas. “ASV nenovēro un nenovēros kancleres komunikāciju,” paziņoja Baltā nama preses pārstāvis Džejs Kārnejs. “Prezidents Obama pārskata veidu, kā Vašingtona veic savu izlūkošanas darbu, lai salāgot bažas par drošību un sabiedrības privātumu.” Vienlaikus, vācu mediji piezīmē, ka Karneja izplatītajā paziņojumā nav runāts par to, vai Merkele tikusi izspiegota iepriekš. Vācijas un ASV izlūkdienesti cieši sadarbojas terorisma apkarošanā, kā arī citos ar izlūkošanu saistītos jautājumos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+