×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
4. aprīlis, 2013
Drukāt

ASV izvieto radaru Klusajā okeānā

Arhīva fotoArhīva foto

ASV izvietojušas Klusajā okeānā uz austrumiem no Japānas sarežģītu peldošu radariekārtu, kuras uzdevums būs sekot iespējamajiem Ziemeļkorejas ballistisko raķešu startiem, paziņojis Pentagona pārstāvis.

 

Peldošais radars izskatās kā milzīgs gaisa balons, kas uzmontēts lielai okeāna naftas platformai. Tas spēj pamanīt ballistiskās raķetes un nosūtīt attiecīgos datus pavēlniecībai, dodot iespēju palaist pārtvērējraķeti.

Spriedze Korejas pussalā pieaugusi, kopš Ziemeļkoreja decembrī izmēģināja tāla darbības rādiusa raķeti, bet februārī veica savu trešo kodolizmēģinājumu.

Sodot Phenjanu par šo kodolizmēģinājumu, ANO nāca klajā ar jaunām sankcijām, ko Ziemeļkoreja izmantoja par ieganstu, lai izteiktu virkni draudu Seulai un Vašingtonai. Situāciju saasinājušas arī Dienvidkorejas un ASV ikgadējās kopējās militārās mācības “Foal Eagle”, kas turpināsies līdz aprīļa beigām. Kopš marta, kad sākās Dienvidkorejas un ASV mācības, Ziemeļkoreja teju vai ik dienas draudējusi uzbrukt abu valstu militārajām bāzēm.

Spriedzes saasināšanās Korejas pussalā raisījusi bažas, ka konflikts varētu izcelties nejauši un strauji attīstīties. Tomēr eksperti uzskata, ka Phenjana neriskēs sākt plaša mēroga konfliktu un rīkosies, vienīgi reaģējot uz militāru uzbrukumu no ASV un Dienvidkorejas puses, kas ir maz ticams.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+