Pasaulē
Citur

ASV jau steidz palīdzēt cilvēkiem, kurus apdraud “Florensas” izraisītie plūdi1

Foto: LETA/AP

Papildināta visa ziņa pl. 16:03

ASV glābšanas dienesti piektdien Ziemeļkarolīnā jau steidz sniegt palīdzību simtiem savās mājās iesprostoto cilvēku, sākoties plūdiem, kurus izraisījusi viesuļvētra “Florensa”, kas pamazām tuvojas Austrumkrastam.

Pagaidām visdramatiskākā situācija izveidojusies Ņūbernā, kas atrodas pie divu upju – Nūsas un Trentas – satekas un kuras iedzīvotāju skaits sasniedz 30 000.

Viesuļvētras nesto spēcīgo lietusgāžu dēļ Nūsa izgājusi no krastiem, un ūdens sedz lielu daļu pilsētiņas teritorijas.

Ņūbernas policijas priekšnieks piektdienas rītā pavēstīja, ka līdz šim izdevies izglābt 150 līdz 200 savās mājās plūdu ūdeņu iesprostoto cilvēku, bet vēl 150 gada palīdzību.

Cilvēku glābšanā Ņūbernā iesaistītas divas Federālās ārkārtas situāciju pārvaldes (FEMA) glābēju komandas, bet ceļā atrodas vēl citas vienības.

Viesuļvētra “Florensa” piektdien sasniegusi ASV austrumu piekrasti netālu no Raitsvilas līča Ziemeļkarolīnā, ziņo Nacionālais Viesuļvētru centrs (NHC).

Piekrasti viesuļvētras centrs sasniedza plkst.7.14 (plkst.14.15 pēc Latvijas laika), feisbukā vēsta NHC direktors Kens Greiems.

Piekrasti “Florensa” sasniegusi kā 1.kategorijas orkāns, kura vēju ātrums sasniedz 150 kilometrus stundā (41 metru sekundē).

Šobrīd viesuļvētra joprojām uz priekšu virzās ar ātrumu deviņi kilometri stundā, taču dziļāk iekšzemē tās pārvietošanās ātrums samazināsies, radot vēl lielākus postījumu draudus, brīdina NHC.

Ziemeļkarolīnas, Dienvidkarolīnas un Virdžīnijas varasiestādes devušas rīkojumu evakuēties kopumā 1,7 miljoniem cilvēku, taču nav zināms, cik liels skaits šīm rīkojumam ir pakļāvušies.

Piektdienas rītā elektropiegāde pārtraukta jau vairāk nekā 460 000 mājsaimniecību un uzņēmumu, pamatā Ziemeļkarolīnā.

Ziemeļkarolīnā un Dienvidkarolīnā nokrišņu daudzums varētu sasniegt 50 līdz 75 centimetrus, bet vietām pat 100 centimetrus, kamēr vētras sacelto bangu augstums piekrastē – gandrīz četrus metrus, jūras ūdenim ieplūstot sauszemē pat trīs kilometru dziļumā.

Kā ziņots, orkāna “Florensa” centrs tikpat kā sasniedzis Ziemeļkarolīnas piekrasti.

Plkst.6 (plkst.13 pēc Latvijas laika) “Florensas” centrs atradās tikai 20 kilometrus uz austrumiem no Vilmingtonas, tai uz priekšu virzoties ar ātrumu deviņi kilometri stundā.

Saistītie raksti

“Florensas” vēju ātrums 150 kilometru rādiusā no tās centra atbilst viesuļvētras spēkam, bet tropiskās vētras spēku tās nestie vēji sasniedz 315 kilometru rādiusā.

Ziemeļkarolīnas, Dienvidkarolīnas un Virdžīnijas varasiestādes devušas rīkojumu evakuēties kopumā 1,7 miljoniem cilvēku, taču nav zināms, cik liels skaits šīm rīkojumam ir pakļāvušies.

LA.lv