×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
17. septembris, 2014
Drukāt

ASV karavīri varētu iesaistīties kaujas operācijās pret “Islāma valsti” (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV Aizsardzības ministrijas augsta ranga amatpersonas apstiprinājušas, ka tiek apsvērts variants par amerikāņu karavīru tiešu iesaisti militārajās operācijas pret teroristiskās organizācijas “Islāma valsts” kaujiniekiem Irākā, raksta britu laikraksts “The Guardian”.

Teroristiskā organizācija “Islāma valsts”, atbildot ASV amatpersonu izteikumiem par iespējamu amerikāņu karavīru iesaistīšanu militārajās operācijās Irākā, izplatījuši video, kurā brīdina, ka jau “gaida” ASV karavīrus. 52 sekunžu garajā video materiālā, kuram dots nosaukums “Kara liesmas”, redzami uzspridzināti tanki, ievainoti ASV karavīri.

Līdz šim ASV prezidents Baraks Obama noliedza iespēju, ka ASV karavīri varētu iesaistīties sauszemes operācijās Tuvajos Austrumos notiekošajā karā. Taču ASV bruņoto spēku apvienoto štābu priekšnieku komitejas vadītājs ģenerālis Martins Dempsijs atklājis, ka viņš varētu rekomendēt ASV militāro vienību izmantošanu irākiešu un kurdu bruņoto vienību sastāvā. “Ja mēs nonāksim līdz punktam, kurā es uzskatīšu, ka mūsu militārajiem padomniekiem kopā ar irākiešu karavīriem jāīsteno uzbrukumi konkrētiem “Islāma valsts” mērķiem, es rekomendēšu prezidentam spert šādu soli,” senātā paziņoja Dempsijs. Jūnijā Pentagona vadība lēma uz Irāku nosūtīt aptuveni 1600 ASV karavīrus, tos nodēvējot par “militārajiem padomniekiem”. Taču tagad šie padomnieki varētu tikt iesaistīti arī kaujas operācijās, norāda “The Guardian”.

Nedēļas sākumā ASV aizsardzības ministrs Čaks Heigels atklāja, ka ASV tuvākajā laikā varētu veikt gaisa uzlidojumus “Islāma valsts” pozīcijām arī Sīrijā, kā arī pastiprināt militārās operācijas Irākā. “Mēs esam kara stāvoklī ar “Islāma valsti” tāpat kā mēs bijām kara stāvoklī ar “Al Qaeda”. Taču “Islāma valsts” iznīcināšana prasīs krietni lielākus militāros pūliņus. Tas prasīs arī politisko progresu reģionā un efektīvus sabiedrotos Irākā un Sīrja,” paziņoja Heigels.

Tikmēr ASV pārstāvju palāta šodien gatavojas apstiprināt rezolūciju, ar kuru tiktu dota zaļā gaisma Obamas piedāvātajam plānam, kas paredz apmācīt un apbruņot pret “Islāma valsts” teroristiem karojošos Sīrijas dumpiniekus. Paredzams, ka šī plāna īstenošanai ASV atvēlēs 500 miljonus dolāru, raksta laikraksts “USA Today”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. ASV priekš Izraēlas bija tās veidošanās ligzda, tāpēc ir apgūts, viegli vadāms milzis ar pagaidām vēl lielu militāro potenciālu, kuru tā mēģina novirzīt, lai izrēķinātos ar spītīgajiem kaimiņiem arābiem. Tādas epizodes, kā nenotveramā Bin Ladena parādīšanās pasaulei, ar neskaitāmiem Al Kaidas “teroristu” pulkiem, 11. septembris Manhetenā kā kulminācija (kāda līdzība ar saspridzinātajām mājām Krievijā pirms pēdējā Čečenijas kara), deva beidzot rezultātu un ASV iesaisti Irākā un Afganistānā, tagad milzis ir ierauts karā un saņem sitienus, bet tas vairs nav vajadzīgs Izraēlai stiprs un ar “Lemann&Brothers” bankrotu tiek ievadīta lielākā krīze ASV, kas pārsviežas uz Eiropu.
    Pēc Obamas veiktā ASV karaspēka atvilkšanas no Austrumiem un Bin Ladena likvidēšanas, draudēja iestāties miers, ko ASV varēja izmantot savas ekonomikas un militārā potenciāla atjaunošanai. Bija nepieciešams jauns “kairinātājs”, jo ASV priekš patstāvīgās Izraēlas politikas ir vajadzīgas stipras, tikai lai cīnītos tās interesēs. Steigšus uz pasaules skatuves parādās “mežonīgs un briesmīgs pasaules apdraudējums “, Islāma valsts. Kā jebkura valsts tā būtu ieinteresēta neizaicināt pasauli pret sevi, īpaši pēc notikušā ar Al Kaidu, Irāku un Afganistānu, bet te katru nedēļu publiska galvas nogriešana te anglim, te amerikānim, tiek publiskoti pat daļas Eiropas iekarošanas plāni un tādā garā. Taisni apbrīnojami, ka šis no zila gaisa nokritušais labi bruņotais spēks pasludina karu gandrīz pret visu pasauli, bet neaiztiek nevienu izraēlieti un nevirza galveno triecienu pret savu seno ideoloģisko pretinieku Izraēlu, pat nepieminot to, kā uzbrukumu mērķi. Šo režisora kļūdu var izskaidrot tikai ar steigu, ar kādu tika izveidots jaunais bubulis “Islāma valsts”. Tiek darīts viss, lai izprovocētu jaunu ASV un Eiropas iesaisti karā Austrumos un ASV sāk Islāma valsts bombardēšanu, katru dienu tērējot ap simts miljoniem dolāru, tā vietā lai tiktu skaidrībā ar savu “stratēģisko partneri” Izraēlu.

  2. Patiesais mērķis būs Asada gāšana ne cīņa pret Islama valsti!

  3. Amerikosiem pašu džins no pudeles pamucis? Briesmīki, ka visu laiku kāda vadībā pasaulē notiek karadarbības.

Draugiem Facebook Twitter Google+