Pasaulē
Citur

ASV karavīru dislokācija gar Meksikas robežu pagarināta līdz janvāra beigām0


Migrantu karavāna uz Meksikas un ASV robežas, 04.12.2018.
Migrantu karavāna uz Meksikas un ASV robežas, 04.12.2018.
Foto: SCANPIX/AFP/LETA

ASV Aizsardzības ministrija otrdien nolēma paturēt vairākus tūkstošus aktīvā dienesta karavīru pie ASV robežas ar Meksiku vismaz līdz janvāra beigām, pagarinot pretrunīgi vērtēto karavīru dislokācijas misiju, kuras mērķis ir palīdzēt robežsargiem tikt galā ar patvēruma meklētāju pieplūdumu.

Aizsardzības ministrs Džeimss Matiss parakstīja rīkojumu par misijas pagarināšanu līdz 31.janvārim,

teikts Pentagona paziņojumā. Bez šīs pagarināšanas misijas termiņš būtu beidzies decembra vidū.

ASV prezidents Donalds Tramps neilgi pirms 6.novembra ASV Kongresa starpvēlēšanām nosūtīja uz Meksikas robežu karavīrus un jūras kājniekus, lai viņi palīdzētu robežas apsargāšanā.

Trampa administrācija to pamatoja ar nepieciešamību nepieļaut Centrālamerikas migrantu karavānu iekļūšanu ASV no Meksikas.

Baltais nams novembrī deva atļauju karavīriem pie robežas aizturēt un pārmeklēt migrantus, vai pat lietot letālu spēku, lai aizsargātu robežpoliciju, ja tai tiktu uzbrukts. Matiss toreiz sacīja, ka varasiestādes, kas atbild par robežapsardzi, nav lūgušas šāda veida atbalstu un karavīri nav bruņoti.

Saistītie raksti

Arizonas, Teksasas un Kalifornijas štatos pašlaik gar Meksikas robežu ir dislocēti ap 5600 ASV karavīru robežpolicijas atbalstam.

Tūkstošiem migrantu no Centrālamerikas, kas karavānās devās caur Meksiku ASV virzienā, ir ieradušies Tihuanas un Mehikali pilsētās, kas atrodas Meksikā pie ASV robežas. Daļa no viņiem novembrī mēģināja ielauzties ASV caur Sanisidro robežpārejas punktu, bet ASV robežsargi viņus atspieda atpakaļ, lietojot asaru gāzi.

LA.lv