×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
3. septembris, 2014
Drukāt

ASV kino industrija piedzīvo neveiksmīgāko vasaru vairāku gadu laikā

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

ASV kino industrija piedzīvojusi neveiksmīgāko vasaru vairāku gadu laikā, uzskata eksperti.

No maija pirmās līdz augusta pēdējai nedēļas nogalei ieņemti 4,05 miljardi ASV dolāru (3,09 miljardi eiro), kas ir par 15% mazāk nekā pagājušajā gadā tajā pašā periodā.

Tā ir zemākā vasaras kases ieņēmumu summa kopš 2006. gada, kad tie bija tikai 3,75 miljardi dolāru (2,86 miljardi eiro), norāda kino un televīzijas statistikas kompānijas “Rentrak” analītiķis Pols Dergarabedjans.

Ja ņem vērā inflāciju, tas ir sliktākais rādītājs kopš 1997. gada.

Vislielākos panākumus guvušas supervaroņu filmas un animētas kinolentes. Zinātniskās fantastikas grāvējs “Guardians of the Galaxy” (“Galaktikas sargi”) piekto nedēļu pēc kārtas ir skatītākā filma ASV, un arī “Teenage Mutant Ninja Turtles” (“Bruņurupuči nindzjas”) uzrādīja labus rezultātus.

“Skatītājiem nepārprotami interesē jaunas kinolentes. Pat sliktas filmas, jo pirmajās izrādīšanas dienās rādītāji ir labi,” skaidro Dergarabedjans. “Taču pēc tam skatītāju interese drastiski krītas, jo no mutes mutē paklīst informācija, ka tās nekam neder.”

“Guardians of the Galaxy” ir līdz šim pelnošākā kinolente 2014. gadā ASV. Taču vairākas citas lielbudžeta filmas piedzīvoja izgāšanos, piemēram, “Hercules” (“Hērakls”), “Edge of Tomorrow” (“Rītdienas robeža”) un “The Expendables 3” (“Neiznīcināmie 3”), kas, par spīti slaveno aktieru sastāvam, pagaidām ieņēmusi tikai 34 miljonus dolāru (26 miljonus eiro).

Kalifornijas universitātes Kino fakultātes profesors Toms Nunams sacīja, ka filma esot “diezgan smieklīga”, jo tajā piedalās bijušās asa sižeta filmu zvaigznes, kas tagad jau novecojušas. “Taču šī franšīze vairs nav aktuāla,” viņš teica. “Mēs visi saprotam, ka tas ir bizness. Turpinājumi daudz paredzamāki nekā oriģinālās filmas. Bet kāpēc gan nepacensties vairāk?”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+