Mobilā versija
+2.0°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
3. jūlijs, 2014
Drukāt

ASV Kinoakadēmija iesūdz tiesā “Oskara” balvas pārdevēju

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

ASV Kinoakadēmija vērsusies tiesā par 1942.gada “Oskara” statueti, kas jūnijā tika izsolīta par 79 200 ASV dolāriem (58 158 eiro).

Apbalvojums tika pasniegts filmas “My Gal Sal” veidotājiem.

ASV Kinoakadēmija otrdien ierosināja tiesvedību pret Rodailendas izsoļu namu “Briarbrook Auction Services”, kas rīkoja statuetes izsoli. Organizācija vēlas to atpirkt par 10 dolāriem (7,3 eiro).

Balvu pārdeva amerikāņu režisora Džozefa Raita mantinieks.

Kopš 1950. gadā godalgu ieguvējiem jāparaksta vienošanās, ka statueti nedrīkstēs pārdot, vispirms nepiedāvājot ASV Kinoakadēmijai to atpirkt par vienu dolāru (0,73 eiro).

Raits, kurš aizgāja mūžībā 1985. gadā, saņēma “Oskara” vēl pirms noteikumu ieviešanas. Karjeras laikā režisors tika nominēta 12 Kinoakadēmijas balvām, bet ieguva divas.

“Briarbrook Auction Services” īpašniece Nensija Tompsone sacīja, ka vēl neesot iepazīstināta ar lietas materiāliem. Taču viņa norāda, ka statuete tika pasniegta pirms Kinoakadēmijas noteikumu stāšanās spēkā.

Pievienot komentāru

Grupa "Tumsa" 25. jubilejā svin dzīviAr koncertu 21. oktobrī Jelgavas Kultūras namā savu 25 gadu jubilejas koncertturneju uzsāks grupa "Tumsa". Koncertos Jelgavā, Liepājā, Valmierā, Rēzeknē un Rīgā grupas mūziķi sola svinēt dzīvi, izpildot gan "Tumsas" populārākās, gan arī jaunākās dziesmas.
FOTO: Melngalvju namā aizvadīta paraugballe “Elegances ritmos” (16)Sestdien Melngalvju namā risinājās balle “Elegances ritmos”, kurā viss notika pēc augstākajiem Vīnes baļļu standartiem. To organizēja balles deju kursu “Manieres” vadītājs
Draugiem Facebook Twitter Google+