Pasaulē
Citur

ASV Kinoakadēmija izslēdz Bilu Kosbiju un Romānu Polaņski0


Kinorežisors Romāns Poļanskis
Kinorežisors Romāns Poļanskis
Foto – Leta/Reuters

ASV Kino mākslas un zinātnes akadēmija nolēmusi izslēgt komiķi Bilu Kosbiju un režisoru Romānu Polaņski.

Akadēmija, kas organizē ikgadējo Oskara balvu pasniegšanu, ceturtdien paziņoja, ka tās valdes locekļi otrdien nobalsojuši par Kosbija un Polaņska izslēgšanu.

Oktobrī akadēmija izslēdza par seksuālu uzmākšanos un izvarošanu vainoto Holivudas producentu Hārviju Vainstainu.

ASV tiesas zvērinātie pagājušajā nedēļā atzina 80 gadus veco Kosbiju par vainīgu nepiedienīgā uzbrukumā vainu pastiprinošos apstākļos.

Zvērinātie Noristaunā, Pensilvānijas štatā, vienojās par spriedumu lietā par 2004.gadā notikušo Andreas Konstandas sazāļošanu un seksuālu uzbrukumu viņai.

Zvērinātie atzina ka Kosbijs 2004.gadā savās mājās Filadelfijas priekšpilsētā seksuāli uzbrucis Konstandai.

Kosbijs apgalvoja, ka viņiem bijušas labprātīgas seksuālās attiecības.

Savukārt Polaņskis 1977.gadā, kad viņam bija 43 gadi, ASV tika apsūdzēts tolaik 13 gadus vecās Samantas Geimeres pavešanā. Vienojoties ar prokuratūru par vairāku apsūdzības punktu atcelšanu, tostarp par apsūdzības atcelšanu izvarošanā, sazāļošanā un netiklu darbību veikšanā ar mazgadīgo, režisors atzina vainu nelikumīgās seksuālās attiecībās.

1978.gadā neilgi pirms gaidāmās sprieduma pasludināšanas Polaņskis aizbēga no ASV uz Franciju, baidoties, ka tiesnesis neievēros noslēgto vienošanos un piespriedīs viņam pilnu sodu. Kopš tā laika Polaņskis bēguļo no ASV tiesu sistēmas un pārsvarā dzīvojis Parīzē.

LA.lv