×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. septembris, 2016
Drukāt

ASV kinokritiķis veido monogrāfiju par Latvijas kino (1)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

Šonedēļ pēc Latvijas Institūta (LI) ielūguma Latvijā viesosies ASV publicists un kino kritiķis Donalds Djūvijs, kurš strādā pie monogrāfijas par Latvijas kino, LA.lv uzzināja institūtā.

Djūvijam ieplānotas vairākas tikšanās un intervijas ar Latvijas kinoindustrijas pārstāvjiem, kā arī Cinevillas apmeklējums un publiska uzstāšanās “No Eiropas līdz Holivudai, un atkal atpakaļ”, pastāstīja LI sabiedrisko attiecību pārstāvis Kaspars Rūklis.

Djūvijs dzīvo Ņujorkā un ir vairāk nekā 30 daiļliteratūras un dokumentālās prozas grāmatu autors. Viņš sarakstījis monogrāfijas par Ziemeļvalstu kino un tādām kino nozares personībām kā Džons Stjuarts, Marčello Mastroianni, Lī Kobs un Džeimss Stjuarts Blaktons. D.Djūvijs ir autors ap 30 lugām, kuras iestudētas gan ASV, gan Eiropā, kurš strādājis arī pie televīzijas un kino scenārijiem un publicējis rakstus par kino nozari dažādos ASV laikrakstos un žurnālos.

Savā lekcijā “No Eiropas līdz Holivudai, un atkal atpakaļ” D.Djūvijs ar Latvijas kinoindustrijas pārstāvjiem runās par Eiropas, īpaši Skandināvijas, aktieru un citu kino nozares profesionāļu lomu ASV un pasaules kinoindustrijas attīstībā. Lekcija notiks ceturtdien, 22. septembrī plkst. 16 Latvijas Institūtā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas ir tas Donalds Djūvijs? Kā gan viņš spētu mūsu izcilo kinematogrāfiju cerēt izprast?
    Izskatās, ka padoms viens – cilvēki, ja varat, brauciet strādāt citur, šeit lai paliek studenti un pensionāri.

Draugiem Facebook Twitter Google+