×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. aprīlis, 2014
Drukāt

ASV kinostudijas sūdz tiesā “Megaupload”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lielākās ASV kinostudijas pirmdien vērsušās tiesā pret failu apmaiņas vietni “Megaupload” un tās dibinātāju Kimu Dotkomu par autortiesību pārkāpšanu.

Vietne “Megaupload”, ko 2012. gadā slēdza ASV varasiestādes, esot īstenojusi “kinofilmu un televīzijas pārraižu autortiesību pārkāpšanu lielā apmērā”, paziņojusi ASV Kino asociācija (MPPA).

Prasītāji ir studijas “Twentieth Century Fox Film Corp”, “Disney Enterprises Inc”, “Paramount Pictures”, “Universal Studios Productions”, “Columbia Pictures” un “Warner Bros Entertainment Inc”. Tās visas ir MPPA locekles.

ASV varasiestādes aprēķinājušas, ka “Megaupload” darbība esot nesusi filmu studijām 500 miljonu ASV dolāru (364 miljonu eiro) zaudējumus. Tikmēr pati vietne nopelnījusi aptuveni 175 miljonus dolāru (127 miljonus eiro), pateicoties lietotāju augšupielādētajiem materiāliem, kas aizsargāti ar autortiesībām.

Dotkoms norāda, ka “Megaupload” bijusi paredzēta lietotāju personīgo failu glabāšanai un nenesot atbildību par saturu, ko lietotāji padarījuši publiski pieejamu.

Saskaņā ar ierosināto lietu “Megaupload” pārkāpusi daudzu populāru filmu autortiesības, to vidū “Avatar” (“Avatars”), “Forrest Gump” (“Forests Gamps”) un “Transformers” (“Transformeri”).

Dotkoms tviterī sūkstījās, ka ASV varasiestādes “noteikti pieprasījušas” studijām ierosināt lietu, “jo tās sāka šo Holivudas tiesāšanos, kas drīzāk atgādina zinātniskās fantastikas filmas scenāriju”.

Kinostudijas pieprasa kompensāciju, kuras apmērs vēl nav precizēts, kā arī juridisko izdevumu segšanu.

ASV cenšas panākt Dotkoma izdošanu no Jaunzēlandes, lai viņu varētu tiesāt “Megaupload” lietā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+