×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
6. aprīlis, 2016
Drukāt

ASV Kongresa bibliotēka cer uz sadarbību ar latviešu rakstniekiem (1)

Rudites Kalpiņas fotoRudites Kalpiņas foto

ASV Kongresa bibliotēka cer uz veiksmīgu sadarbību ar Latvijas rakstniekiem, atzinis ASV Kongresa bibliotēkas Eiropas nodaļas vadītājs Grants Hariss.

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā, Latvijas vēstniecība Vašingtonā sadarbībā ar ASV Kongresa bibliotēkas Eiropas nodaļu organizēja latviešu rakstnieku literāros lasījumus, kuros piedalījās dzejnieks un tulkotājs Juris Kronbergs, dzejniece Liāna Langa, proziste Nora Ikstena, kā arī tulkotāja un dzejniece Margita Gailīte. Lasījumus vadīja Pensilvānijas Valsts Universitātes pasniedzējs, amerikāņu dzejnieks Endrjū Zingers.

Latviešu rakstnieku literāros lasījumus ASV Kongresa bibliotēkas Eiropas nodaļas galvenajā lasīšanas zālē atklāja Latvijas vēstnieks ASV Andris Razāns un Eiropas nodaļas vadītājs Grants Hariss. Vēstnieks Razāns, uzrunājot klātesošos literārā lasījuma klausītājus, atzīmēja, ka starpvalstu attiecības nenosaka tikai politiskas un ekonomiskas intereses, kuras ir mainīgi lielumi. Toties māksla un literatūra ir paliekošas vērtības.

Savukārt Hariss literārā lasījuma atklāšanā teica, ka ir pagodināts Eiropas lasīšanas zālē uzņemt Latvijas rakstniekus un cer, ka veiksmīgo sadarbību varēs turpināt arī nākotnē.

Pasākumā Ikstena lasīja fragmentu no savas jaunākās grāmatas “Mātes piens”. Latviešu rakstnieku literārie lasījumi notika programmas “Latviešu literatūra attīstībā” ietvaros. Šie bija pirmie latviešu rakstnieku literārie lasījumi ASV Kongresa bibliotēkā.

ASV Kongresa bibliotēkas Eiropas lasītavas krājumos pieejami vairāk nekā 33 000 drukāti izdevumi par Latviju, kā arī Latvijā tapušie izdevumi. Tie ir dažādās valodās par visdažādākajām tēmām, tostarp specifiskas kolekcijas par folkloru, likumdošanu, arī kartes, filmas, mūzikas ieraksti un fotogrāfijas, kas krājumu padara par vienu no lielākajiem ārpus Latvijas teritorijas.

Ik gadu ASV Kongresa bibliotēka saņem ap 400 jaunu izdevumu par vai no Latvijas. Arī Kronbergs, Langa un Ikstena ar ASV Kongresa bibliotēkas Eiropas lasīšanas nodaļas atbalstu veica savu literāro lasījumu individuālos audioierakstus, kas turpmāk papildinās ASV Kongresa bibliotēkas krājumu un būs pieejami bibliotēkas mājaslapā.

Lasījumus ASV Kongresa bibliotēkā atbalstīja Latviešu Nacionālais literatūras centrs un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ko darīja Kalpiņa? Ja trīs atbalstīja vkkf braucienam uz ASV.

Draugiem Facebook Twitter Google+