×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
20. decembris, 2017
Drukāt

ASV Kongress apstiprina nodokļu reformu (1)

Foto -LETA/EPAFoto -LETA/EPA

Protesti pret nodokļu reformu pie Ņujorkas biržas

ASV prezidents Donalds Tramps pēc 11 mēnešiem, kas aizvadīti Baltajā namā, trešdien guvis savu pirmo vērā ņemamo uzvaru, Kongresam apstiprinot nodokļu reformu.

Par likumprojektu, kas paredz pazemināt uzņēmumu peļņas nodokli un samazina ienākuma nodokļa likmes, balsoja 224 Pārstāvju palātas locekļi, kamēr to noraidīja 201 likumdevējs.

Senāts likumprojektu atbalstīja jau otrdienas vakarā.

Galīgajā balsojumā pret likumprojektu izteicās pilnīgi visi demokrāti, kas apgalvo, ka Baltā nama iecerētā nodokļu reforma nākšot par labu vienīgi bagātajiem.

Tomēr par likumprojekta apstiprināšanu faktiski nebija nekādu šaubu, un Tramps jau dažas minūtes pirms balsojuma paziņoja, ka “amerikāņu tauta guvusi vēsturisku uzvaru”.

Kabineta sēdē viņš uzsvēra, ka šis likums “būs neticama Ziemsvētku dāvana smagi strādājošajiem amerikāņiem”.

Tajā pašā laikā tiek prognozēts, ka, pateicoties jaunajam nodokļu likumam, nākamo desmit gadu laikā ASV nacionālais parāds, kas jau sasniedzis gandrīz 20 triljonus dolāru, pieaugs vēl par triljonu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kādēļ viņi neņem vērā, jeb nebaidās no saviem kreditoriem? Kurš viņiem kreditē, tos desmitiem, vēlāk jau varbūt, simtiem triljonu, dolāru? Vai kredīti, tiem, var būt bezgalīgi? Valsts Nr.1. uz zemeslodes… Kā viņi to panākuši? Uz bezgalīgo kredītu rēķina? Citas bankrotē, jeb mokās konvulsijās (nu jau vairs nemokās, kā Grieķija, piemēram…), bet ASV zied, plaukst un zaļo. Un tas viss, praktiski, uz nesaprotamu, gigantisku kredītu rēķina. Lai kāds Latvijas finanšu eksperts to, iedzīvotājam – parastajam, izskaidro.

Draugiem Facebook Twitter Google+