Mobilā versija
Brīdinājums +2.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
17. oktobris, 2013
Drukāt

ASV Kongress nobalso par valsts parāda griestu paaugstināšanu

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

President Barack Obama delivers the annual State of the Union address to a joint session of the US Congress in the House chamber at the Capitol on February 12, 2012 in Washington. AFP PHOTO/Brendan SMIALOWSKI

Abas ASV Kongresa palātas trešdienas vakarā nobalsoja par likumprojektu, kas paredz paaugstināt valsts parāda griestus un atsākt federālās valdības iestāžu darbu, tādējādi novēršot potenciāli katastrofālu ASV defoltu.

Kongresa pieņemtais likumprojekts paredz, ka ASV federālās valdības iestādes varēs strādāt līdz 15.janvārim, bet parāda griesti tiks paaugstināti līdz 7.februārim. Šis likumprojekts vēl ir jāparaksta ASV prezidentam Barakam Obamam, lai tas iegūtu likuma spēku.

Likumprojekts, kas guva plašu atbalstu gan demokrātu, gan republikāņu senatoru vidū, vispirms tika pieņemts Kongresa augšpalātā Senātā ar 81 balsi par un 18 pret nepilnas četras stundas pirms 17.oktobra, kad parāda griestu nepaaugstināšanas gadījumā ASV Finanšu ministrijai sāktu pietrūkt līdzekļu savu saistību finansēšanai.

Apmēram divas stundas pēc tam šo likumprojektu pieņēma arī Kongresa apakšpalāta Pārstāvju palāta, kur vairākums ir republikāņiem un liela ietekme – republikāņu konservatīvajam spārnam. Arī Pārstāvju palātā tas guva plašu atbalstu abu partiju kongresmeņu vidū.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+