Pasaulē

ASV Kongress pievēršas Krievijas viltus ziņām 16


ASV Senātā uzklausot “Facebook”, “Twitter” un “Google” vadības pārstāvjus, tika demonstrēti arī politiskās reklāmas un viltus ziņu paraugi, kas nākuši no Krievijas.
ASV Senātā uzklausot “Facebook”, “Twitter” un “Google” vadības pārstāvjus, tika demonstrēti arī politiskās reklāmas un viltus ziņu paraugi, kas nākuši no Krievijas.
Foto – EPA/LETA

Pagājšnedēļ ASV Kongresā divas dienas notika sociālās saziņas tīmekļa vietņu “Facebook”, “Twitter” un “Google” vadības pārstāvju noklausīšanās lietā par iespējamo Krievijas iejaukšanos 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās ar politiskās reklāmas palīdzību. Noskaidrojies, ka Kremļa sponsorēto vēstījumu mērķis bijis pēc iespējas šķelt ASV sabiedrību, izmantojot tādas jūtīgas “sviras” kā rases un reliģiskā piederība, kā arī policijas vardarbība, ieroču tirdzniecība.

ASV masu informācijas līdzekļi šajās dienās demonstrē dažādus ASV sabiedrības ietekmēšanas un dezinformēšanas gadījumu piemērus, uz kuriem norādīts vairākās Kongresa komiteju sēdēs, kas bija veltītas Krievijas mēģinājumiem ietekmēt ASV prezidenta vēlēšanu iznākumu. Vieni Krievijas “troļļi”, piemēram, radījuši “Facebook” kontu “Blacktivist”, kas it kā bija virzīts uz meln-ādaino solidaritāti un mudināja uz agresīviem protestiem, savukārt citi uzturēja kontu “Back the Badge”, kas it kā aizstāvēja policistu pozīcijas sadursmēs ar melnādainajiem protestētājiem.

Pēc “Facebook” datiem, 2015. – 2016.gadā aptuveni 126 miljoni amerikāņu apskatījušies reklāmas un citus priekšvēlēšanu materiālus, kurus sagatavojusi Krievijas “troļļu fabrika”, kas sociālajā tīklā veikusi aptuveni 80 000 ierakstu, lai ietekmētu politiskos procesus ASV, ziņo LETA–RFE/RL. Kā pavēstījis “Facebook” jurists, šie ieraksti ir tikai maza daļa no kopējās datplūsmas tīklā – aptuveni viens pret 23 000. Tomēr ieraksti parādījušies viltus kontos, kas ir pretrunā “Facebook” politikai, kura nepieļauj šādu praksi.

“Šonedēļ “Facebook”, “Twitter” un “Google” sniedz liecības Senāta un Pārstāvju palātas komitejās par Krievijas centieniem izplatīt dezinformāciju amerikāņu tautā 2016.gada vēlēšanu gaitā, un tie bijuši lielāki, nekā tas tika uzskatīts,” teikts ASV senatora Džona Makeina pagājušās nedēļas paziņojumā. “Ir acīmredzams, ka Krievija izmantoja novecojušos amerikāņu likumus par politisko kampaņu finansēšanu, lai iejauktos 2016. gada vēlēšanās un pastiprinātu šķelšanos mūsu valsts iekšienē. Krievijas aktivitātēm mūs visus vajadzētu ļoti satraukt. Mums ir jāskatās uz Krievijas centieniem ietekmēt mūsu vēlēšanu rezultātus Putina neoimpērisko ambīciju kontekstā, kas viņu motivējušas iebrukt Ukrainā, anektēt Krimu, graut Eiropas demokrātiskās vērtības un institūcijas [..],” norādīja senators. Viņš pauda cerību, ka augsto tehnoloģiju uzņēmumi atbalstīs likumprojektu, ziņo LETA–VOA.

 

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

LA.lv