×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

ASV: Krievijas atkāpšanās no Ukrainas ir “pirmais mazais solis”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas prezidenta Petro Porošenko paziņojumu, ka Krievija no Ukrainas izvedusi lielu daļu savu bruņoto spēku, ASV nosaukusi par labu, taču “mazu pirmo soli.”

Kā norādīja ASV Valsts departamenta pārstāve Marija Harfa, Vašingtona šī fakta patiesumu nevar apstiprināt, piebilstot, ka gadījumā, ja tā ir taisnība, tas ir labs mazs solis konflikta atrisinājumam, tomēr vēl nepieciešams darīt ļoti daudz.

Šobrīd spēkā stājies pirmais pamiers piecu mēnešu laikā, kuru atbalsta gan Kijeva, gan Maskava. Kā uzskata Porošenko, tas ļoti uzlabojis drošības situāciju Austrumukrainā.

Piesardzīgi vērtējot Porošenko izteikumus, Harfa norādīja, ka, ja gadījumā Ukrainu ir atstājis liels daudzums Krievijas karavīru, tad tomēr kāds šīs armijas kontingents vēl palicis kaimiņvalstī.

Tajā pašā laikā, uzstājoties ar runu Vācijas Māršala fondā Vašingtonā, ASV valsts sekretāra palīdze Eiropas un Eirāzijas lietās Viktorija Nūlenda brīdināja, ka “jāiet vēl tāls ceļš”.

Lai atrisinātu konfliktu, no Ukrainas teritorijas jāizved visi ārvalstu bruņoto spēki un bruņojums, jānostiprina robeža un jāveic Kijevas apsolītā decentralizācija un amnestija.

Vienlaikus Nūlenda pilnībā noraidīja Krievijas prezidenta Vladimira Putina apgalvojumus, ka Rietumvalstis izraisījušas Ukrainas krīzi un to izmanto NATO atdzīvināšanai.

“NATO maina savu nostāju. NATO lēmumi ir tiešs rezultāts apdraudējumam, kuru atsevišķas sabiedrotie (..) izjūt pēc Krievijas atbalsta separātismam Ukrainā [un pēc] Krievijas tiešās iejaukšanās Ukrainā,” skaidroja Nūlenda, piebilstot, ka visi labprāt atgrieztos pie sākotnējās situācijas, ja “pirmā to darīs Krievija”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+