×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. februāris, 2014
Drukāt

ASV: Krievijas militāra iejaukšanās Ukrainā būtu nopietna kļūda (3)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Anti-government protesters sing the Ukrainian national anthem at the Independence square in central Kiev on February 22, 2014. Ukraine's leader and opposition on Friday signed a deal to end the splintered country's worst crisis since independence after three days of carnage left nearly 100 protesters dead. President Viktor Yanukovych's dramatic decision to hold early elections and form a new unity government was met with caution by the tens of thousands gathered on central Kiev's main square for a protest that began exactly three months earlier. AFP PHOTO/ LOUISA GOULIAMAKI

Krievijas karaspēka ievešana Ukrainā no Maskavas puses būtu nopietna kļūda, svētdien sacīja ASV prezidenta nacionālās drošības padomniece Sūzena Raisa, uzsverot, ka Ukrainas sašķelšana nav nedz Krievijas, nedz Eiropas vai ASV interesēs.

Telekompānijas NBC pārraidē “Meet the Press” Raisai tika uzdots jautājums par iespējamo scenāriju, kurā Krievija varētu nosūtīt karaspēku uz Ukrainu, lai tur atjaunotu Maskavai draudzīgāku valdību.

“Tā būtu nopietna kļūda,” sacīja Raisa. “Valsts sašķelšana nav nedz Ukrainas vai Krievijas, nedz Eiropas vai ASV interesēs. Vardarbības atgriešanās un situācijas eskalācija nav neviena interesēs.”

“Bet pastāv daudzas iekšējas pretrunas starp Ukrainu, kurai ir senas vēsturiskas saites ar Krieviju, un mūsdienu Ukraini, kas grib ciešāk integrēties ar Eiropu. Šī nepieciešamība nav savstarpēji izslēdzoša,” skaidroja amatpersona.

Atbildot uz jautājumu, vai Krievijas prezidents Vkladimirs Putins varētu raudzīties uz Ukrainu kā uz Krievijas ietekmes sfēru Aukstā kara kontekstā, Raisa sacīja, ka “viņš var”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ukraiņi ir savā stāja daudz stingrāki nekā var domāt – 3 mēnesi ziemas Maidans. Kremļa balstītāju noslepkavotos vietā stājas jauni. Arī vēsturiska atmiņa par Maskavas rīkoto golodamoru un ilgstošā cīņa pret Sarkano Armiju valsts rietumos. Iejaukšanās būs ar pašu krievu ( valsts) problēmām – tas parāda jau šodien naidu ar pašu radniecīgāko slāvu tautu. Kur tālāk? Paliks tikai viens draugs- Baltkrievijā, bet arī tas pasūtīja Maskavu tālāk, kad tam lika atzīt okupēto Abhāziju un Dienvidosetiju…un draugus par naudu ( gāzi, naftu) nenopirksi…

  2. Чо блин, страшно стало. А зачем тогда США эту бузу поддерживали и оплачивали?

  3. Domāt jau var visu ko, bet Ukraina ar 50 miljoniem cilvēku nav ne Grūzija, ne Moldova, kur krievi varētu
    militāri izrādīties. Tas varētu visai bēdīgi beigties priekš viņiem pašiem, tāpēc mazas iespējas, ka Putins
    kaut ko tādu atļausies. Vārdos jau retorika būs, bet fakts ir tāds, ka šobrīd Krievija ir pazaudējusi vēl vienu ietekmes sviru Ukrainā – Janukoviča vara ir kritusi. Un Krievijai, lai arī nepatīkami, ar to būs jārēķinās.

Draugiem Facebook Twitter Google+