Foto – REUTERS/LETA

ASV: Krieviju un Ķīna ir atbildīgas par Ziemeļkorejas panākumiem ieroču izstrādē 1

Krieviju un Ķīna, kuras ekonomiski atbalsta Ziemeļkorejas režīmu, ir īpaši atbildīgas par Phenjanas panākumiem kodolieroču un raķešu programmu attīstībā, paziņojis ASV Valsts departaments.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

ASV apņēmīgi nosoda Ziemeļkorejas otro mēneša laikā veikto starpkontinentālās ballistiskās raķetes izmēģinājumu, kas ir “kliedzošs daudzskaitlīgo ANO Drošības padomes rezolūciju pārkāpums”, teikts Valsts departaments paziņojumā.

Valsts departaments aicina “visas valstis ieņemt stingru pozīciju attiecībā uz Ziemeļkoreju, atbalstot un nostiprinot ANO sankcijas, lai režīms Phenjanā uz sevi izjustu “sekas saviem centieniem radīt kodolieročus un to piegādes līdzekļus”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Paziņojumā uzsvērts, ka “Krievija un Ķīna ir īpaši atbildīgas par pieaugošo draudu reģionālajai un globālajai stabilitātei”, jo to abu ekonomiskā sadarbība ar Ziemeļkoreju ļauj tai attīstīt kodolieroču un raķešu programmas.

Jau ziņots, ka Ziemeļkoreja piektdien izmēģināja ballistisko raķeti, kas iekrita jūrā netālu no Japānas piekrastes starp Japānu un Korejas pussalu.

Pentagons paziņoja, ka izšauta starpkontinentālā ballistiskā raķete, kas nolidojusi aptuveni 1000 kilometrus.

Dienvidkorejas ģenerālštābs pavēstīja, ka raķete raidīta no Čagando provinces, kas atrodas Ziemeļkorejas ziemeļdaļā pie Ķīnas robežas.

4.jūlijā Ziemeļkoreja pirmo reizi veiksmīgi izmēģināja starpkontinentālo ballistisko raķeti (ICBM).
Eksperti jau atzinuši, ka tas varētu būt līdz šim veiksmīgākais Ziemeļkorejas raķetes izmēģinājums un tā, iespējams, spētu sasniegt Aļasku.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.