×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
29. jūlijs, 2017
Drukāt

ASV: Krieviju un Ķīna ir atbildīgas par Ziemeļkorejas panākumiem ieroču izstrādē (1)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Ziemeļkorejas raķešu demonstratīvais starts

Krieviju un Ķīna, kuras ekonomiski atbalsta Ziemeļkorejas režīmu, ir īpaši atbildīgas par Phenjanas panākumiem kodolieroču un raķešu programmu attīstībā, paziņojis ASV Valsts departaments.

ASV apņēmīgi nosoda Ziemeļkorejas otro mēneša laikā veikto starpkontinentālās ballistiskās raķetes izmēģinājumu, kas ir “kliedzošs daudzskaitlīgo ANO Drošības padomes rezolūciju pārkāpums”, teikts Valsts departaments paziņojumā.

Valsts departaments aicina “visas valstis ieņemt stingru pozīciju attiecībā uz Ziemeļkoreju, atbalstot un nostiprinot ANO sankcijas, lai režīms Phenjanā uz sevi izjustu “sekas saviem centieniem radīt kodolieročus un to piegādes līdzekļus”.

Paziņojumā uzsvērts, ka “Krievija un Ķīna ir īpaši atbildīgas par pieaugošo draudu reģionālajai un globālajai stabilitātei”, jo to abu ekonomiskā sadarbība ar Ziemeļkoreju ļauj tai attīstīt kodolieroču un raķešu programmas.

Jau ziņots, ka Ziemeļkoreja piektdien izmēģināja ballistisko raķeti, kas iekrita jūrā netālu no Japānas piekrastes starp Japānu un Korejas pussalu.

Pentagons paziņoja, ka izšauta starpkontinentālā ballistiskā raķete, kas nolidojusi aptuveni 1000 kilometrus.

Dienvidkorejas ģenerālštābs pavēstīja, ka raķete raidīta no Čagando provinces, kas atrodas Ziemeļkorejas ziemeļdaļā pie Ķīnas robežas.

4.jūlijā Ziemeļkoreja pirmo reizi veiksmīgi izmēģināja starpkontinentālo ballistisko raķeti (ICBM).
Eksperti jau atzinuši, ka tas varētu būt līdz šim veiksmīgākais Ziemeļkorejas raķetes izmēģinājums un tā, iespējams, spētu sasniegt Aļasku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Krievija un Ķīna ir ne tikai atbildīgas par raķešu tehnikas attīstību Ziemeļkorejā, bet regulāri liekot veto ANO rezolūcijām, tieši un netieši VEICINA šīs valsts kodolarsenāla attīstību. Kā to amerikāņi un eiropieši nesaprot! Galu galā tā ir vienota komunistu nometne, kurā speciāli tiek pavērtas durvis, lai maniaks Kims arī tiktu pie kodolraķetēm. Bet par sekām šīs valstis pagaidām nedomā…Jā, bet kur tad palika Trampa apņemšanās “pielikt punktu” visām šīm izdarībām? Vai tad Tramps sācis iet Obamas pēdās?

Draugiem Facebook Twitter Google+