AFP/LETA

ASV latiņa lietuviešiem par augstu 1

ASV vīriešu basketbola izlase Pasaules kausa izcīņas pusfināla mačā ceturtdien ar rezultātu 96:68 (21:16, 22:19, 33:14, 20:19) pārliecinoši pieveica Lietuvu.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija

Spēle iesākās līdzīgā un saspringtā cīņā, abām komandām pelnot daudz piezīmju. Pirmās ceturtdaļas izskaņā ASV ieguva nelielu pārsvaru un pēc desmit spēlētām minūtēm atradās priekšā ar 21:16, bet pēc puslaika – ar 43:35.

Tomēr cīņas liktenis izšķīrās otrā puslaika ievadā, kad ASV guva pirmos desmit punktus, bet pēc tam savu pārsvaru tikai palielināja, izcīnot kārtējo ļoti pārliecinošo uzvaru šajā turnīrā.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 18 punktiem bija Kairijs Īrvings, bet pa 16 punktiem sameta Klejs Tomsons un Džeimss Hārdens.

Tikmēr Lietuvai pa 15 punktiem guva Mindaugs Kuzminsks un Jons Valančūns, kuri arī izcīnīja attiecīgi deviņas un septiņas bumbas zem groziem.

Līdz ar to svētdien paredzētajā finālā ASV izlase tiksies ar piektdien gaidāmā Francijas un Serbijas dueļa uzvarētājiem, bet Lietuva ar šī mača zaudētājiem sestdien sacentīsies par trešo vietu.

Lietuvas izlase pasaules labāko četriniekā iekļuvusi otro reizi pēc kārtas. Šī izlasei ir ceturtā dalības reize planētas meistarsacīkstēs, bet pirmajos divos mēģinājumos tika ieņemta septītā vieta.

ASV izlase ceturtdaļfināla spēlē ar rezultātu 119:76 uzvarēja Slovēniju, pasaules meistarsacīkšu labāko četriniekā iekļūstot trešo reizi pēc kārtas un astoto reizi pēdējo deviņu turnīru laikā. Tikmēr Lietuvas izlase ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 73:61 pārspēja Turciju. Līdz ar šo zaudējumu turnīrs noslēdzās pagājušā čempionāta sudraba medaļu ieguvējai Turcijai.

ASV un Lietuvas izlases Pasaules kausa pusfinālā tikās arī pirms četriem gadiem, kad amerikāņi bija pārāki ar 89:74.