Pasaulē
Citur

ASV liegs patvērumu nelegāliem robežas šķērsotājiem1


ASV un Meksikas robeža.
ASV un Meksikas robeža.
Foto: LETA/AP

ASV vairs neļaus pieteikties uz patvērumu cilvēkiem, kas nelegāli iekļuvuši valstī, ceturtdien paziņoja ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija.

Šāda ierobežojuma mērķis ir vērsties pret “vēsturiski nepārspētu mūsu imigrācijas sistēmas ļaunprātīgu izmantošanu” uz robežas ar Meksiku, sacīja Trampa administrācijas augsta amatpersona.

Jauno noteikumu publicēja Iekšzemes drošības ministrija, un ir gaidāms, ka to drīz parakstīs prezidents Tramps. Ir arī paredzams, ka tas tiks pārsūdzēts tiesā.

Trampa administrācija liegs patvērumu nelegāliem robežas šķērsotājiem, īstenojot prezidenta ārkārtas pilnvaras nacionālās drošības jomā, lai nostiprinātu ASV robežu laikā, kad tai caur Meksiku lēni tuvojas migrantu karavānas no Centrālamerikas.

Amerikas Pilsonisko brīvību savienība (ACLU) paziņoja, ka tiesības pieprasīt patvērumu ir visiem, kas ierodas valstī, neatkarīgi no viņu atrašanās vietas.

“ASV likums konkrēti ļauj cilvēkiem pieteikties patvēruma saņemšanai neatkarīgi no tā, vai viņi atrodas legālā robežas šķērsošanas vietā. Ir nelikumīgi to apiet ar kādas aģentūras vai prezidenta dekrēta starpniecību,” paziņoja ACLU.

Jaunais noteikums tomēr paredz, ka Trampam ir vara ierobežot nelegālu imigrāciju, “ja viņš nosaka, ka tas ir valsts interesēs”.

Trampa administrācija uzstāj, ka viņam ir izpildvara ierobežot imigrāciju nacionālās drošības vārdā. Šo varu viņš izmantoja uzreiz pēc stāšanās prezidenta amatā, aizliedzot vairāku musulmaņu valstu pilsoņiem ierasties ASV. Pēc ilgas juridiskas cīņas šī aizlieguma galīgo versiju 26.jūnijā atstāja spēkā ASV Augstākā tiesa.

“Šodienas noteikums attiecina šo svarīgo principu uz ārzemniekiem, kuri pārkāpj šādu ierobežojumu attiecībā uz dienvidu robežu,” paziņoja iekšzemes drošības ministre Kirstjena Nīlsena un ģenerālprokurora pienākumu izpildītājs Metjū Viteikers.

Saistītie raksti

Politiska vai cita veida patvēruma pieprasītāji tiks uzklausīti tikai legālas robežas šķērsošanas punktos, žurnālistiem sacīja Trampa administrācijas ierēdņi.

Viņi atzīmēja, ka ASV imigrācijas sistēma jau ir pārslogota un imigrācijas tiesās ir uzkrājušās vairāk nekā 700 000 neizskatītu lietu.

LA.lv
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Maskavā uzņemta nemiernieku grupējuma “Taliban” delegācija
23 stundas
LE
LETA
Pasaulē
“Viņi noklusēja patiesību”. Bijušais britu premjers neizslēdz otru referendumu par breksitu
1 diena
LE
LETA
Pasaulē
Čehijas ĀM izsaukusi Krievijas vēstnieku 4
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Pedagoģiju studējušo daudz, bet skolotāju – maz
6 minūtes
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Ir skaidrs, kurš turpmākos četrus gadus valstī būs centrālais atslēgas cilvēks 2
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Sinoptiķi svētdien izsludinājuši Latvijā oranžā līmeņa brīdinājumu par stipru vēju
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bērnu slimnīcā nonākuši vēl 4 bērni ar aizdomām par zarnu infekciju
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Dreiliņos ugunsdzēsēji izglābj 17 cilvēkus, kad aizdedzies atkritumu konteiners
2 stundas