×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

ASV likvidēs virkni militāro bāzu Eiropā, lai ietaupītu 500 miljonus dolāru gadā

Foto - LETAFoto - LETA

ASV Aizsardzības ministrija ceturtdien atklāja plānus par virknes militāro bāzu likvidēšanu Eiropā, galvenokārt Lielbritānijā un Portugālē, samazinot militārā un civilā personāla skaitu tur par vairākiem tūkstošiem cilvēku, lai ietaupītu apmēram 500 miljonus ASV dolāru (340 miljoni eiro) gadā.

Daudzi personāla samazinājumi attiecas uz nelielām militārajām bāzēm, kas ir palikušas kopš Aukstā kara laikiem.

Plāns kopumā paredz aiziet no 15 militārajām bāzēm.

“Mums jācenšas panākt lielāku efektivitāti attiecībā uz mūsu klātbūtni Eiropā un nodrošināt, ka mēs koncentrējam resursus tur, kur tiem būs vislielākais efekts,” norādīja NATO augstākais komandieris Eiropā ASV Gaisa spēku ģenerālis Filips Brīdlovs.

ASV aizsardzības ministra padomnieks starptautiskās drošības jautājumos Dereks Šolē ceturtdien sacīja reportieriem, ka bruņoto spēku samazināšana neietekmēs ASV militāras operācijas vai ASV spēju palīdzēt Eiropas partneriem.

Amatpersonas norāda, ka plāna īstenošana prasīs 1,4 miljardus dolāru (1,2 miljardus eiro) lielas investīcijas, trešā daļa no tām paredzētas jaunu projektu būvniecībai un infrastruktūras uzlabojumu īstenošanai, tai skaitā, Austrumeiropā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+