×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
25. novembris, 2014
Drukāt

ASV mazpilsētā Fērgusonā atsākas nemieri (1)

Pēc tam, kad Sentluisas apgabala tiesas zvērinātie lēma neizvirzīt kriminālapsūdzības pret vietējo policistu Darenu Vilsonu, kurš augusta sākumā Fērgusonas mazpilsētā nošāva melnādaino pusaudzi Maiklu Braunu, pilsētiņā izcēlušies vērienīgi nemieri, informē ASV mediji.

Misuri pavalsts mazpilsētas Fērgusonas policijas priekšnieks Džons Belmars raidsabiedrībai BBC norādījis, ka aizvadītajā naktī piedzīvoti, iespējams, vērienīgākie nemieri kopš traģiskā incidenta 9. augustā, kad Vilsons, domājot, ka 19 gadus vecais Brauns ir bruņojies ar ieroci, nošāva pusaudzi. “Fērgusona tiek plosīta,” paziņoja Belmars.

Fērgusonas pilsētiņā dzīvojošā afroamerikāņu kopiena pieprasīja, lai Vilsonam tiek izvirzītas apsūdzības par slepkavību. Taču Sentluisas tiesas 12 zvērinātie lēma apsūdzības pret policistu neizvirzīt. Viņi paziņoja, ka Vilsons rīkojās pašaizsardzības nolūkos.

Pēc šī lēmuma Fērgusona aizsākās vērienīgi nemieri. Belmers informējis, ka no neapmierinātā pūļa policistu virzienā raidīti arī šāvieni. Neviens cilvēks nav gājis bojā. Tāpat izdedzinātas gan vairākas automašīnas, gan ēkas. Nemiera cēlāji izlaupījuši arī vairākus veikalus. Fērgusonas policija aizturējusi vismaz 29 nemiera cēlājus.

Viens no protestētājiem Čarlzs Millers raidsabiedrībai BBC sacīja, ka neattaisno vardarbību, taču viņš saprotot cilvēku dusmas. “Neskatoties uz to, kādi ir apstākļi, tu nedrīkst vienkārši uz ielas nošaut neapbruņotu astoņpadsmit gadus vecu zēnu,” sacījis Millers. Arī nogalinātā pusaudža ģimene izplatījusi paziņojumu, kurā pauž “dziļu nožēlu par to, ka mūsu bērna slepkava neatbildēs par savu rīcību”. Vienlaikus ģimene aicinājusi demonstrantus saglabāt mieru. “Netrokšņosim, bet uzstāsim uz pārmaiņām,” paziņoja Brauna ģimene.

Solidarizējoties ar Fērgusonas protestētājiem, protesta mītiņi notikušas arī citās ASV pilsētās. Tūkstošiem cilvēku piedalījušies demonstrācijās arī Losandželosā un Ņujorkā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Traki gan klājās melnīšiem Amerikā. Nevar laupīt cigārus. Poļukki šauj beigtus. Neļauj pat laupīt bankas. Soda par dedzināšanām. Kas par rasu nevienlīdzibu.

    Bet droši var braukt uz Afriku. Tur ir vienlīdzība un brālība ar pērtiķiem, orangutangiem un kā tur tos šimpīšus tur sauc. Tā sakot, uzkāpj kokā, nokāp lejā, atkal dumpojas. Siiiiiiiii-gāār, siiiiiiiii gāāāār.

Draugiem Facebook Twitter Google+