×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. novembris, 2014
Drukāt

ASV melnādaino pusaudzi nošāvušais policists aiziet no darba (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Amerikāņu policists Dārens Vilsons, kas augustā Misūri štata Fērgusonā nošāva neapbruņotu melnādainu pusaudzi, paziņojis par aiziešanu no darba policijā.

Kā Vilsons sacījis Sentluisas izdevumam “Post-Dispatch”, šo lēmumu viņš pieņēmis labprātīgi, baidoties par iespējamo vardarbību pret līdzpilsoņiem un policiju, kurā viņš nostrādājis sešus gadus. “Negribu, lai manis dēļ nāktos ciest vēl kādam citam,” viņš piebildis.

“Ceru, ka mana atkāpšanās ļaus mūsu kopienai atveseļoties,” viņš rakstījis vēstulē medijiem. “Man ir teikts, ka mana palikšana šai darbā var apdraudēt Fērgusonas iedzīvotājus un policijas darbiniekus, un to es nevaru pieļaut. Es būtu gribējis turpināt darbu policijā, bet citu kolēģu un kopienas drošība man ir svarīgāka.”

Kā ziņots, iepriekšējās izmeklēšanas zvērinātie pirmdien nolēma neizvirzīt apsūdzības 28 gadus vecajam policistam, kas 9.augustā Fērgusonā nošāva 18 gadus veco Maiklu Braunu, norādot, ka Vilsons rīkojies pašaizsardzības nolūkos un nav apsūdzams noziegumā. Zvērināto lēmums izraisīja jaunus vardarbīgus protestus Fērgusonā, un pret to vērstas arī demonstrācijas vairākās ASV lielpilsētās.

Vilsona paziņojums par aiziešanu no policijas nav ietekmējis protestētāju noskaņojumu. Desmitiem cilvēku atkal pulcējušies pie Fērgusonas policijas iecirkņa, aizdedzinājuši ASV karogu un klieguši uz policistiem. “Esmu ellišķīgi pārskaities. Mēs nāksim šurp katru vakaru,” paziņojis viens no viņiem.

Tikmēr aptuveni 100 cilvēku devušies gandrīz 200 kilometrus garā “Taisnīguma gājienā” no Fērgusonas uz Misūri štata galvaspilsētu Džefersonsitiju. Gājiena rīkotāji pieprasa atlaist Fērgusonas policijas priekšnieku un veikt policijas reformas visas valsts mērogā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jāpiebilst tikai, ka tam “pusaudzim” augums ir bijis pie 2 m un svars lielāks par 160 kg. Pirmo šāvienu Volsons ir izdarijis iekš mašīnas kur “pusaudzis” to burtiski iespieda un nepakļāvās nekādam policista prasībām.

    • Tā jau ir ar tiem melnādajiem ir vēl trakāk kā ar mūsu čigāniem. Jo daži no viņiem ir izmācījušies par labiem advokātiem kuri specializējas uz Rasistu gadījumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+