×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
17. februāris, 2015
Drukāt

ASV mudina Krieviju un kaujiniekus nekavējoties pārtraukt uzbrukumus Ukrainā (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV aicinājusi Krieviju un tās atbalstītos nemierniekus “nekavējoties” pārtraukt uzbrukumus Austrumukrainai un izteikusi nopietnas bažas par uguns pārtraukšanas pārkāpumiem.

Pamiers, kas stājās spēkā pirms divām dienām, ir uz sabrukšanas robežas, jo notikušas kaujas ap stratēģisko dzelzceļa mezglu Debaļcevi un abas puses apgalvo, ka nav izpildīti nosacījumi, kas ļautu atvilkt no frontes smagos ieročus. Vissmagākā vardarbība notikusi ap Debaļcevi, kas atrodas starp kaujinieku bastioniem Doņecku un Luhansku. Tajā smagi bruņotie nemiernieki gandrīz pilnībā ielenkuši tūkstošiem Ukrainas valdības karavīru.

“ASV nopietni satrauc saasinātā situācija Debaļcevē un tās apkārtnē Austrumukrainā,” paziņoja ASV Valsts departamenta preses sekretāre Džena Psaki. “Mēs aicinām Krieviju un separātistus, kurus tā atbalsta, nekavējoties pārtraukt visus uzbrukumus, saistīties ar EDSO, lai veicinātu ugunspārtraukšanu, un pilnībā izpildīt 5. un 19.septembrī Minskā solīto”.

Kijevas amatpersonas un kaujinieki apsūdz viens otru uzbrukumu turpināšanā, kas liedzis tiem atvilkt tankus, raķešu iekārtas un artilēriju no frontes Ukrainas austrumos. Eiropas Drošības un sadarbības padomes komanda, kurai bija jānovēro uguns pārtraukšana, nav spējusi iekļūt Debaļcevē karadarbības dēļ.

Ukrainas valdība ziņojusi, ka kaujinieki tās armijas pozīcijām svētdien uzbrukuši 112 reižu, nogalinot piecus karavīrus un ievainojot 25. Vakar notikuši vēl 38 uzbrukumi, lielākā daļa ar raķešu iekārtām “Grad” un mīnmetējiem, ziņo Ukrainas Aizsardzības ministrija savā “Facebook” lapā. Tā apgalvo, ka kaujinieki šāvuši uz Doņecku, lai apvainotu valdības spēkus uzbrukumos. “Krievijas atbalstīto separātistu agresīvās darbības un apgalvojumi apdraud neseno vienošanos par uguns pārtraukšanu un traucē plānoto smago ieroču atvilkšanu, kas tika pieprasīta 12. februāra Minskas ieviešamo pasākumu paketē,” saka Psaki. Viņa arī norādījusi, ka ASV “cieši novēro” ziņas par jaunu Krievijas militārā ekipējuma kolonnu, kas ir ceļā uz Debaļcevi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tur ir tikai viens iespējamais risinājums: nosūtīt dažas ASV iznīcinātāju un triecienlidmašīnu eskadriļas.

  2. vai pareizāk nebūtu teikt, ka: “…ASV cieši novēro Krievijas militārā ekipējuma kolonnas pārvietošanos”. Kā jums šķiet, biedri LETOvci?

Draugiem Facebook Twitter Google+