×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

ASV mudināja Gruziju nesākt karu ar Krieviju

Foto - AFPFoto - AFP

Intervijā Gruzijas televīzijas kanālam “Rustavi-2” gruzīnu prezidents Mihails Saakašvili stāstījis, ka īsi pirms 2008. gada augusta kara ar Krieviju ASV aicinājušas viņu neiesaistīts bruņotā konfliktā ar Maskavu.

Saakašvili atklājis, ka viņam zvanījusi bijusī ASV valsts sekretāre Kondolīza Raisa, kura brīdinājusi viņu neuzsākt karu ar Krieviju. Tad Gruzijas prezidents viņai jautājis par Vašingtonas turpmāko rīcību. “Mīļā Kondij, mēs nesāksim karu, bet, ko darīsiet jūs, ja viņi vienalga uzbruks?” jautājis Saakašvili. Uz to Raisa atbildējusi: “Nedomāju, ka viņi to darīs.” “Neko konkrētu viņa nepateica,” 2008. gada notikumos atceras Gruzijas valsts galva.

Intervijā Saakašvili arī atstāsta toreizējā ASV prezidenta Džordža Buša reakciju uz kara sākšanos. “Kad krievu armija sāka virzību uz Tbilisi, man piezvanīja Bušs un prasīja: “Nu, Miša, kā tev sokas. Ne visai labi, vai ne?””, stāstīja Saakašvili. Uz šādu Savienoto Valstu prezidenta repliku viņš atbildējis sekojoši: “Tam, kā es jūtos, nav nekādas nozīmes. Rīt manis var nebūt. Bet nedomāju, ka arī jūs jūtaties labi. Padomju Savienība sabruka jūsu tēva valdīšanas laikā, un, ja jūsu prezidentūras laikā Krievijas armija ienāks Tbilisi, Padomju Savienība tiks atjaunota. Un ko tad par jums rakstīs vēstures grāmatās?” toreiz Bušam sacīto atstāsta Saakašvili. Gruzijas prezidents apgalvo, ka Bušs neko neesot atbildējis, bet lūdzis uzgaidīt. Pēc šīs sarunas, kā stāstījis Gruzijas valsts galva, Vašingtona uz Gruzijas teritoriālajiem ūdeņiem nosūtīja savu floti.

Saakašvili arī stāstījis, ka ASV apsvērusi iespēju bombardēt tuneli, pa kuru Gruzijas teritorijā brauca Krievijas bruņutehnika. Taču šāds lēmums netika pieņemts, par ko Gruzijas prezidentam bijis ļoti žēl.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+